Директори на ГТЦ осомничени за штета од 1,5 милиони евра

Полицијата ги сомничи извршниот директор и претседателот на Одборот на директори на АД Градски трговски центар ( ГТЦ ) дека ја оштетиле компанијата за повеќе од 1 , 5 милиони евра . Штетата , според полицијата , е направена при процесот на приватизација на АД ГТЦ , односно во 2005 година при продажбата на деловниот простор , сопственост на трговскиот центар . Против М . М ( 51 ) извршен директор и член на Одборот на директори на АД ГТЦ и В . С . ( 48 ) , претседател на одборот на директори на АД ГТЦ , полицијата поднела кривични пријави за злоупотреба на службена положба и овластување . крај со ил
| | веќе видена | слични

Останато

Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
сите 182 | | | веќе видена

Британската премиерка, Тереза Меј, е соочена со зголемен притисок од нејзината партија да поднесе оставка или да одреди датум за оставка со цел обезбедување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување ...
сите 190 | | | веќе видена

Барањето на Владата – ВМРО-ДПМНЕ да достави предлози во вид на амандмани околу предлог-законот за Обвинителството, македонската опозиција го нарекува обид за ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директори на ГТЦ осомничени за штета од 1,5 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: