Васил Шишков претепан од кодошите на татко му Ристо Шишков

Васил Шишков претепан од кодошите на татко му Ристо Шишков Претепан, прегазен, расечен, во обид да биде ликвидиран. Синот на Ристо Шишков, Васил Шишков едвај преживеал. Тврди дека три непознати лица го нападнеле. Во сред бел ден во Центар го прегазиле, а потоа и претепале. Се сомнева дека напаѓачите се платеници на кодошите од листата за лустрација за досието на неговиот татко. Пред околу еден месец актерот го добил досието кое ќе го разгледува Комисијата за лустрација. Од тогаш јавно говорел за тоа кои ќе бидат првите одговорни за кодошењето на Шишков. Убеден е дека списокот на загрозени е долг и дека многумина би сакале да го ликвидираат. Но во полицијата стигнала поинаква верзија за настанот. Шишков не го пријавил нападот. Лекарите од поликлиниката Букурешт кои го примиле, ги повикале полициските инспектори. Иако инсистирале да дознаат што му се случило Шишков, според МВР, изјавил дека паднал и дека на ништо друго не се сеќава. Неговите адвокати тврдат дека полицијата лаже. Писмено побарале од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 166 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 362 | | | веќе видена

На социјалните мрежи потсетување на изјава на пратеникот Павле Богоевски кој е под притисок да си даде оставка откако во скандалот “кокаин за пратеник” беше ...
сите 228 | | | веќе видена

Многу сум среќна со овој резултат за мене и за мојот тим. Ние сме победници и едвај чекам оваа позитивна енергија да ја споделам со Вас. Ова е пораката која ...
сите 107 | | | веќе видена

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 147 | | | веќе видена

Се задржува трендот на регистрирање на голем број на заболени од мали сипаници во државата. Во изминатата недела бројот на новорегистрирани заболени изнесува ...
сите 192 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Васил Шишков претепан од кодошите на татко му Ристо Шишков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: