Германски полицаец уби војник на САД во самоодбрана

Германската полиција синоќа соопшти дека убила американски војник од базата во Баварија , кој ја нападнал бившата пријателка и се заканил на полицијата . Американските сили го потврдија соопштението за инцидентот , што се случил во близина на населбата Алтерсхаузен , јавуваат агенциите . Војникот служел во Првата пешадиска дивизија чија база се наоѓа во Шваинфурт . Се уште не е откриен неговиот идентитет . Според полицијата , војникот , вооружен со автомат М 4 ја нападнал бившата пријателка дома и ја врзал , но таа успеала да се ослободи и ја повикала полицијата . На местото на настанот пристигнале многу полицајци и 10 санитетски возила . Војникот го вперил оружјето кон полицајците кои возвратиле и тешко го раниле , додаваат од германската полиција . Неколку часа подоцна тој починал од повредите .
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека Иран ќе се соочи со „голема сила“ доколку се обиде да направи што било против американските интереси на ...
сите 196 | | | веќе видена

До крајот на денов во планинските места ќе има услови за локален краткотраен пороен дожд и грмежи а има услови и за редок град а слична ќе биде ситуацијата и ...
сите 210 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 245 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 156 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 60 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германски полицаец уби војник на САД во самоодбрана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: