Тешка сообраќајка на патот Гевгелија - Демир Капија

Две лица го загубиле, а едно се бори за живот, ова е билансот од сообраќајната несреќа што се случила на магистралниот пат Гевгелија - Демир Капија во близина на селото Градец. Педесет и пет годишниот Гоце Станковски од Скопје кој работел како судски извршител во Гевгелија и триесет и две годишната Мими Костаќева од Гевгелија, вработена кај него од здобиените повреди починале на лице место, а хрватскиот државјанин кој се здобило тешки телесни повреди е задржан на болничко лекување во гевгелиската болница. Според досегашните сознанија на истражните органи кои веднаш извршиле увид на лице место до несреќата дошло кога директно се судриле автомобилот Форд управуван од хрватскиот државјанин и Сузуки управуван од починатиот Станковски, од силината на ударот двете возила се целосно уништени. Причините за несреќата се уште се утврдуваат.
| | веќе видена | слични

Останато

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 166 | | | веќе видена

На социјалните мрежи потсетување на изјава на пратеникот Павле Богоевски кој е под притисок да си даде оставка откако во скандалот “кокаин за пратеник” беше ...
сите 228 | | | веќе видена

Тамара Тодевска уште еднаш ја воодушеви публиката со својата прекрасна изведба на песната „Proud“ на евровизиската финална вечер во Тел Авив, Израел.Само ...
сите 190 | | | веќе видена

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 147 | | | веќе видена

Се задржува трендот на регистрирање на голем број на заболени од мали сипаници во државата. Во изминатата недела бројот на новорегистрирани заболени изнесува ...
сите 192 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајка на патот Гевгелија - Демир Капија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: