Поради проблеми, авионот на Груевски принудно слета

БРИСЕЛ, Белгија -- Владиниот авион со кој македонскиот премиер Никола Груевски требаше да допатува во Париз, мораше да се врати во Брисел во четвртокот (14-ти мај) поради технички проблеми. Медиумите објавија дека компјутерскиот систем и радарската опрема на авионот откажале на висина од 6.000 метри. Поради тоа, Груевски замина за Франција со воз. Неговиот закажан состанок со претседателот Николас Саркози беше одложен за петок. (A1, Maкфакс, МИА, МРТ, БТA - 14
| | веќе видена | слични

Останато

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 165 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а во текот на денот ќе дува слаб до умерен, а во источните делови засилен ветер од југоисточен ...
сите 237 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 282 | | | веќе видена

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 237 | | | веќе видена

На социјалните мрежи потсетување на изјава на пратеникот Павле Богоевски кој е под притисок да си даде оставка откако во скандалот “кокаин за пратеник” беше ...
сите 219 | | | веќе видена

Се задржува трендот на регистрирање на голем број на заболени од мали сипаници во државата. Во изминатата недела бројот на новорегистрирани заболени изнесува ...
сите 192 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради проблеми, авионот на Груевски принудно слета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: