Попара

Од 1970. до 1989. година, руските научници во северна Европа, поточно на полуостровот Кола, ја ископаа најдлабока дупка во светот. Длабока е 12.262 метри. ...
сите 9 | | | веќе видена

Луѓето кои одат побавно имаат доста пократок животен век – 72,4 години за жени и 64,8 години за мажи. Судејќи според проценките на научниците, брзото движење ...
сите 2 | | | веќе видена

Моника Белучи се појави на 72-от филмски фестивал во Кан, на премиерата на филмот „The Best Years of a Life“ и блескаше во прекрасен тегет фустан. Актерката ...
сите 18 | | | веќе видена

Бредли Купер и Ирина Шајк, наводно, повеќе не се заедно и одлучиле секој да продолжи по својот пат, е веста за која најмногу се зборува последниве денови . ...
сите 15 | | | веќе видена

Сите ќе се согласиме дека чевлите со високи потпетици изгледаат многу – елегантнo, секси, стилски и нема комбинација која не ја подигнуваат на повисоко ниво. ...
сите 2 | | | веќе видена

Она што беше црвениот кармин порано за жените денес е nude карминот без кој веќе не можеме да го замислиме нашиот секојдневен живот. Ова е веројатно производ ...
сите 2 | | | веќе видена

Ким Кардашијан се чувствува загрозено поради Меган Маркл, пишуваат британските медиуми. Најпопуларната старлета во светот до неодамна ја држеше позицијата на ...
сите 18 | | | веќе видена

Денес на интернет можете да најдете разни фотографии и видеа, а не е мал бројот на оние кои им се „заледува крвта“ само за да направат некоја екстремна ...
сите 2 | | | веќе видена

next