Челзи се збогува со пехарот во ЛШ

Убедливата победа над Норшелан (6:1) беше пирова за бранителот на титулата, кој уште по групната фаза ги заврши борбите во најквалитетно европско клупско натпреварување Лондонскиот премиерлигаш Челзи ќе биде запаметен како првиот тим кој претходната сезона ја има освоено титулата во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, а веќе во следната ја нема поминато групната фаза и нема обезбедено пласман во следната 1/8-финална рунда од ЛШ. Убедливата победа над шампионот на Данска, Норшелан (6:1), на крајот се покажа како пирова зашто дуелот во Украина, помеѓу Шахтјор од Донецк и Јувентус, заврши со минимален триумф на старата дама'' (1:0), доволен да се најде меѓу 16-те најдобри. Избраниците на Рафа Бенитез ќе се обидат актуелната сезона да ја спасат со добри резултати во најмасовното клупско натпреварување, Лигата на Европа. - Победата е позитивна вест, а уште е послатка кого ќе се победи на домашен терен. Ми се допадна начинот на кој го добивме овој натпревар. Упативме 32 удари кон ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на скопскиот затвор „Шутка“, Гоко Котевски реши да се повлече од функцијата откако премиерот побара негова одговорност поради инцидентот во кој беа ...
сите 475 | | | веќе видена

Кандидатката за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска ги повика подржувачите да излезат во канцелариите на ДИК и да си направат селфи како потврда ...
сите 212 | | | веќе видена

Времето во Македонија е облачно со повремени врнежи од снег, претежно со слаб, а во западните и јужните делови на места со умерен интензитет. Дува засилен, на ...
сите 216 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 173 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 77 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно имунитетни прашања денеска напладне ќе ја продолжи расправата за одземање на имунитетот на пратеникот од ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Челзи се збогува со пехарот во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: