Топ Спорт

Хрватскиот ММА борец, Мирко „Cro Cop“ Филиповиќ (44) за хрватските медиуми ја открива тајната на долговечноста, раскажува како до правилен тренинг, исхрана, ...
сите 8 | | | веќе видена

На натпревар од мексиканската лига меѓу тимовите на Веракруз и Круз Азул беше забележана одбраната која со право може да конкурира за интервенција на сезоната. ...
сите 3 | | | веќе видена

Екипата на Денвер Нагетс нагости ја оствари јубилејната 40-та победа оваа сезона во НБА лигата со победата над Далас Маверикс од 114-104. Дури три играчи ...
сите 30 | | | веќе видена

Кшиштоф Пјонтек се покажува како вистинска „премија“ за тимот на Милан, откако повторно беше стрелец на првиот гол за „росонерите“ при лесната 3:0 победа над ...
сите 49 | | | веќе видена

Ерик Кантона е легенда на Манчестер јунајтед, и секако не му беше мило кога беше запрашан кој би сакал да ја освои титулата од Премиер лигата, градските ривали ...
сите 3 | | | веќе видена

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола вели дека во никоја ситуација Челси не бил неговиот клуб за избор, бидејќи таму менаџерите се „на краток рок“, а тој ...
сите 38 | | | веќе видена

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп вели дека „нема сомнеж“ дека Оле Гунар Солксјер ќе стане постојан менаџер на Манчестер јунајтед пред дуелот на „Олд Трафорд“ ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот на Атлетико Мадрид, Енрике Серезо вели дека Кристијано Роналдо не треба да ги брои двете титули од Лигата на шампионите освоени против неговиот ...
сите 93 | | | веќе видена

Парагвајскиот клуб Либертад го совлада колумбискиот клуб Атлетико Насионал со 1:0 во Копа Либертадорес, во кои како што можете да видите ги има можеби ...
сите 2 | | | веќе видена

next