Нова ТВ

Судијката Добрила Кацарска при вечерашаното гостување во емисија на „1ТВ“ вели дека замената на гаранциите на обвинетите за „27 април“ со притворска мерка не е ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот на Венецијанската комисија, Џани Букикио оцени дека од вакуумот со нефункционирањето на Уставниот суд во Албанија, полза има албанската Влада. – ...
сите 5 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во рамки на еднодневната посета на Брисел, денеска оствари средба и со Комесарот за проширување и соседска политика на ЕУ, Јоханес Хан, со ...
сите 44 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука достави укажување до сите основни и средни училишта да бидат особено внимателни кога избираат туристички оператори кои ќе ...
сите 12 | | | веќе видена

Во странство на претседателските избори ќе гласаат 1782 лица. Се пријавиле вкупно 1836, но гласањето ќе се одржи само во оние амбасади во кои се пријавиле ...
сите 113 | | | веќе видена

Денеска во Основниот суд Скопје 1 Скопје, на главната расправа при произнесување за вина, седумтемина македонски државјани обвинети за учество во странска ...
сите 20 | | | веќе видена

Претседателот на Казахстан, Нурсултан Назарбајев (78) денеска поднесе оставка од функцијата. – Одлучив да поднесам оставка, изјави Назарбајев во снименото ...
сите 14 | | | веќе видена

На пазарот во земјава има голем број сомнителни играчки што може да содржат опасни хемикалии по здравјето на децата. Колкава е контролата врз увозот на ...
сите 12 | | | веќе видена

ЈАВНО ГИ ПОВИКУВАМЕ ДИРЕКТОРИТЕ на ФЗОМ и МИНИСТЕРОТ за ЗДРАВСТВО, ДА СЕ ПРОИЗНЕСАТ ПО НАШИТЕ БАРАЊА, кои што до сега изминативе месеци, неколку пати уредно се ...
сите 2 | | | веќе видена

next