Gostivarpress.mk

Во поголемиот дел од Гостивар и низ околните села, традиционално низ годините многу често се правело и ден денес се прави благо колпите со јаболка. Тоа се ...
сите 51 | | | веќе видена

Средношколци од гостиварската гимназија постигнаа најдобри резултати на Државното првенство во скијање за основци и средношколци, кое се одржа вчера. Ученикот ...
сите 6 | | | веќе видена

Намален број на издадени одобренија за градба во земјава бележи Државниот завод за статистика. Во декември на територијата на цела Македонија издадени се 257 ...
сите 64 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Тетово апелира до љубителите на белите спортови и планинарењето, особено до странските државјани, доколку планираат искачување на ...
сите 14 | | | веќе видена

Триесет и двегодишен жител на гостиварското село Чегране, вчера околу 17 часот пријавил дека претходниот ден во претпладневните часови од дома во непозната ...
сите 44 | | | веќе видена

Четириесетгодишна гостиварка пријавила дека засега непознат сторител ги злоупотребил нејзините лични податоци, креирајќи лажен профил на социјална мрежа во ...
сите 6 | | | веќе видена

Вo Центарот за општински услуги на Општина Гостивар, од вчера почна да се спроведува електронска наплата на општински даноци и такси. „Воведувањето на плаќање ...
сите 3 | | | веќе видена

Модните додатоци се многу важни за изгледот на една современа дама. Следната сезона најмногу ќе се обрнува внимание на модните аксесоари. Во продолжение ви ...
сите 7 | | | веќе видена

Општинската власт на Гостивар и овој четврток со нов прес ја продолжи кампањата „Вистината за ДУИ“. Портпаролот Јасин Демири изнесе ревизиски извештаи со ...
сите 22 | | | веќе видена

Ноќеска петнаесетина минути по полноќ, на Ургентното одделение во гостиварската болница бил донесен 15-годишен гостиварец, кој се затрул со поголема количина ...
сите 94 | | | веќе видена

Осмоодделенци од основното училиште „Мустафа Ќемал Ататурк“ од Гостивар постигнаа голем успех на натпреварот по англиски јазик The World Scholar`s Cup, кој се ...
сите 2 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за култура АСНОМ во Гостивар, Луан Зенки изразува големо незадоволство од годишната Програма на Министерството за култура и вели дека за ...
сите 144 | | | веќе видена

Снегулките се всушност кристали замрзната вода. Во големи количини на вода и мраз се проѕирни или имаат светло сина боја. Па, зошто тогаш снегот е бел? ...
| | веќе видена

Зачестуваат случаите на злоупотреба на лични податоци преку социјалните мрежи на тетовско-гостиварското подрачје, најмногу преку „Фејсбук“ и „Инстаграм“. ...
сите 6 | | | веќе видена

next