• Младински Културен Центар, Skopje
 • 20:00:00 , 17 Мар, 2018 до 05:00:00 , 18 Мар, 2018
 • Urban Dance
 • 559 доаѓаат, 1233 можеби
 • Настанот е завршен
 • УРБАН ДЕНС ве кани на ПРОЛЕТЕН УРБАН ФЕСТИВАЛСеуште рано календарски но на 17 Март во Сабота , Пролетта ќе пристигне во МКЦЗа ваше целовечерно од 20.30 и целоноќно до 05.00 уживање ви подготвивме 21.00 - POSLEDEN UDAR Нов бенд од Скопје, музички перфектни за почеток на вечерта.Мелодии и зид од гитари со пораки на Македонски....21.45 - RITAM NEREDAЕден од малкуте искрени Европски бендови.Најенергичниот Србски бенд.30 годишен стаж, 12 албуми и длабоки корени за вистинско Rock and Roll искуство.https://www.youtube.com/watch?v=b8ME_Tm41a00.00 TALAMASCAШто и да се пише ќе биде сувишно.Крал, цар, господ ?! :-)Најдобриот на свет мелодичен транс артист со убедливо најеуфоричната мелодија на левитација...... The Best OneСтавете на repeat било кој негов албум (ги има 12)и полудете од среќа :-)Ова гостување ќе биде воедно промоција на неговиот најнов албум а ние ќе бидеме меѓу првите кои ќе ги слушнеме најдобрите ствари од тој албум.02.00 TRYAMBAKAВрвот на сериозен Underground Psychedelic TranceЦврстина, мелодии, Full Power, Dark и се што е Psychedelic споено во перфектна комбинација.Најдоброто од Португалија.https://www.youtube.com/watch?v=Y8L7kjJexD0 04.00 BLISARGON DEMOGORGON Најверојатно најголемиот МК транс артист со најдолга меѓународна кариера.Безбројни изданија, компилации, албуми.После подолга пауза повторно со настап во МКВо моментов најавени негови настапи09 February Brasilia, Brazil 23 February Warsaw, Poland 03 March Belgrade, Serbia10 March Paris, France17 March Skopje, Macedonia14 April Brno, Czech Republic25 May Basel, Switzerland26 May Riga, Latvia 27 May Nicosia, CyprusУозбилете се и слушајте https://www.youtube.com/watch?v=lHYYqHYFIXU 23.30 BUSHAVA AZBUKA ( 30 години кариера ... специјален сет 1988 максимум rock'n'roll - 2018 транс )00.15 Navigator vs Satellite back to back set За време на журката ќе поделиме и 300 примероци од албумот на Навигатор DECO BY AFA за комплетен Space изглед на МКЦ. http://www.afadrenaline.com/about/Претпродажба на билетарата на МКЦ по специјална цена за целиот фестивал од 500 ден.На самиот влез вечерта цената ќе биде 500 ден до 22.00 а потоа 600 ден.Вратите се отвараат од 20.30Се гледаме на подиум, пред МКЦ и околу колите со флаши за пиење....:-)

  Настани во близина (1км)

  Laibach - Skopje, MKC, Taksirat20 - MK

  LAIBACH со концерт во Скопје на 27-ми март 2018 го претставуваат фантастичниот нов албум Also Sprach Zarathustra пред македонската публика! По три години, една ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 20:30:00 , 27 Мар, 2018 до 23:30:00 , 27 Мар, 2018
 • купете билети овде
 • Taksirat Festival
 • 706 доаѓаат, 1800 можеби
 • Музичка прошетка

  Камерна сала на Македонска филхармонија Концерт за деца Квартет „Вива Стрингс“: Елена Талевска - виолина Симон Поповски - виолина Дубравка Зајкова - виола ...
 • Makedonska Filharmonija, Skopje
 • 11:00:00 , 24 Мар, 2018 до 12:00:00 , 24 Мар, 2018
 • Makedonska Filharmonija
 • 83 доаѓаат, 428 можеби
 • Денови на македонска музика - Свечено отворање

  Диригент: Борјан Цанев Солисти: Александар Иванов - виолина Игор Иванов - кларинет Камерен хор „Херувими“ Програма: Сони Петровски: Три псалми за хор и ...
 • Makedonska Filharmonija, Skopje
 • 20:00:00 , 22 Мар, 2018 до 23:00:00 , 22 Мар, 2018
 • Makedonska Filharmonija
 • 125 доаѓаат, 279 можеби
 • Жизел / Giselle - Adolphe Adam

  Жизел - Адолф Адам 21.3.2018 / 20.00 ч. Диригент: Иван Еминовиќ Кореограф: Леонид Лавровски (Русија) Сценограф: Милета Лесковац Обнова на сценографија: Зоран ...

  Кец на десетка

  Автор: Митко Бојаџиски Режисер:Колективна режија Улоги: Таткото Доксе - Александар Микиќ Мајката Грациела - Тања Кочовска Ќерката Ана - Нина Деан Тоше - Ивица ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 20:00:00 , 24 Мар, 2018 до 22:00:00 , 24 Мар, 2018
 • Македонски народен театар
 • 20 доаѓаат, 171 можеби
 • Обука за Комуникациски вештини + Менаџирање на конфликти

  Научи да комуницираш ЈАСНО, ОТВОРЕНО и ДИРЕКТНО, без страв, решавај ги и трансформирај ги конфликтите БРЗО, СМИРЕНО и ЛЕСНО! Животот не мора да е исполнет со ...
 • Skopje
 • 10:00:00 , 24 Мар, 2018 до 18:00:00 , 31 Мар, 2018
 • Симбиотика - Институт за индивидуален и организациски развој
 • 20 доаѓаат, 110 можеби
 • Разговори во четири очи

  Автор: Ингмар Бергман Режисер: Нина Николиќ Адаптација на текстот: Тамара Барачков Во претставата „Разговори во четири очи“ централниот лик на приказната, Ана ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 20:00:00 , 22 Мар, 2018 до 21:00:00 , 22 Мар, 2018
 • Македонски народен театар
 • 25 доаѓаат, 90 можеби