Германската служба за заштита на уставниот поредок го прогласи за сомнително делувањето на партијата АФД. Од таквиот сомнеж, оваа партија мора нешто да научи, ...
сите 18 | | | веќе видена

Промените кои се неопходни за да фатиме чекор со европските стандарди се толку длабоки и сеопфатни, би рекол дури драматични, што бараат широк национален ...
| | веќе видена

Србите во Путин гледаат единствена надеж, на Косово на крајот да биде барем нерешено. А Владимир Владимирович се обидува за Русија под санкции посилно да ја ...
сите 5 | | | веќе видена

Во 1969, чешкиот студент Јан Палах се самозапали во знак на протест. Себеси се нарече „Факел број 1“ и ги предупреди лидерите на Чехословачка дека по него ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама сега планира да биде и министер за надворешни работи сѐ додека претседателот на државата не го прифати неговиот кандидат за оваа ...
сите 118 | | | веќе видена

Британските пратеници вечерва ќе гласаат за договорот за Брегзит кој го постигна премиерката Тереза Меј со ЕУ. Треба да го одбијат, а граѓаните да решаваат на ...
сите 331 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гдањск, Павел Адамович, беше лидер на либералниот камп. Неговата смрт е последно предупредување. Омразата и поделбите мора да престанат, а ...
сите 118 | | | веќе видена

next