Поздравен е силниот напредок на Република Северна Македонија во исполнувањето на реформската агенда, а добиено е и охрабрување пред јуни оваа година државата ...
сите 108 | | | веќе видена

Невработеноста во земјите од Западен Балкан се намалува и достигна историски најниско ниво во најголем дел од земјите. Стапките на невработеност во земјите се ...
сите 9 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на државата Стево Пендаровски денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ ...
сите 97 | | | веќе видена

Постигнати се видливи придобивки за земјата преку успешната имплементација на заедничката програма на Европската Унија и Советот на Европа „Horizontal Facility ...
сите 4 | | | веќе видена

Поранешнот градоначанк на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски предмалку е префрлен од старата во новата зграда на Кривичниот суд. Во придружба на полицаец ...
сите 173 | | | веќе видена

Ѓорге Иванов со денови молчи и се крие од јавноста. Тоа е однесување на нечесни политичари чие што време помина. Иванов да го прекине молкот за информациите ...
сите 41 | | | веќе видена

Одделoт за сузбивање на организиран криминал и корупција на МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, а поради ...
сите 173 | | | веќе видена

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, го објави Јавниот повик за доставување барања за користење на средства од мерките за ...
сите 30 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев синоќа го прими рускиот амбасадор Сергеј Баздникин, кој му предаде копија од нотата на Министерството за надворешни работи на Руската ...
сите 59 | | | веќе видена

Низа помали британски компании го префрлаат своето работење на четиридневна работна недела поради се поприсутната идеја дека скратената работна недела ја ...
сите 23 | | | веќе видена

next