Репортер

Откако поп-кралицата Мадона разочара со настапот на Евросонг и светските медиуми пишуваа за лошиот настап, хитот Like A Prayer сега се пее и на српски. И ...
сите 79 | | | веќе видена

Холивудскиот актер Кијану Ривс во „Шоуто со Елен“ и признал на водителката дека се заљубил во Сандра Булок за време на снимањето на филмот „Брзина“. Филмот ...
сите 22 | | | веќе видена

Експертот за воздухопловство на „Си-Ен-Ен“ Џеф Вајз изјавил дека Русија го наредила киднапирањето на летот на „Малезија Ерлајнс“, кој исчезнал од радарите во ...
сите 2 | | | веќе видена

Во емисијата „Премиера – Викенд специјал“, гостин беше Тијана Дапчевиќ, која зборуваше за учестовото на сестра и Тамара на „Евросонг“. Тамара беше на прва на ...
сите 39 | | | веќе видена

Набавката на нови кинески возови за подземната железница во Њујорк, би можела да претставува закана по националната безбедност на САД, смета сенаторот од ...
сите 22 | | | веќе видена

Еден ден пред да се прикаже последната епизода од серијата „Игра на тронови“, скоро еден милион фанови ја потпишаа петиција со која од „Ејч-Би-О“ бараат да се ...
сите 18 | | | веќе видена

next