Модните утки на „Греми“

2 копии

Синоќа во Лос Анџелес се одржа доделувањето на музичките награди „Греми“. Освен преубави тоалети, видовме и многу големи модни утки. Ова се некои од нив.
| | веќе видена | слични

За овој викенд во повеќе американски градови најавен е генерален штрајк, како уште еден начин да се искаже незадоволството поради потегот на новиот претседател на САД Доналд Трамп. Генералниот штрајк најавен е во неколку градови, а најголемите митинзи се планирани во Њујорк, Лос Анџелес, Чикаго и Вашингтон. Во серијата на протести под назив „Не и мој претседател“, кои се планирани за овој викенд, би требало да учествуваат работници, муслимани, жени и сите оние кои се против политиката на Доналд Трамп. Протестите се организираат спонтано, најчесто преку социјалните мрежи. „Доналд Трамп е наш претседател, но фигуративно. Тој ја нападна секоја вредност која беше одлика за жителите на Њујорк и тоа не ги претставува нашите интереси. Одржуваме митинг против моменталната немаериканска политика на Белата куќа“, стои во еден од отворените повици за овие протести.
| | веќе видена | слични
3 копии

Еден од најтрофејните клубови во НБА лигата, Лос Анџелес Лејкерс, планира да формира ново раководство со кое ќе се обиде да го врати тимот во елитатаПред неколку дена, прв советник на сопственичката Џини Бас стана легендарниот плејмејкер Меџик Џонсон, а тој веднаш претстави нова идеја како да дојде до засилување во раководството.Првата одлука која јас би ја донел е Коби Брајант, бидејќи тој знае како се победува и ги разбира овие играчи. Би му понудил каква улога сака во клубот само за да биде дел од целата наша приказна, изјави Меџик.Во иднина, тој ќе има улога околу засилувањата во тимот и тоа заедно со ко-сопственикот Џим Бас и генералниот менаџер Мич Купчак. „Езерџиите" во моментов се еден од најслабите тимови во лигата со биланс од 19 победи и 37 порази.Од натпреварите кои се одиграа во НБА лигата, Вашингтон на гостински терен ја совлада Индијана со 111:98, а сите кошаркари од првата петорка постигнаа двоциферен број на поени. Меѓу нив најефикасен беше Ото Портер со 25 поени, Маркиеф Морис постигна 21, ...
| | веќе видена | слични

Еден од најславните ликови во историјата на ЛА Лејкерс, Ирвинг Меџик Џонсон се враќа кај „езерџиите“. Навистина како советник, но и тоа не го спречува да ги каже своите размислувања околу моменталната, не баш идеална ситуација во славната франшиза. Една од најголемите во НБА лигата. Популарниот „Меџик“ смета дека како „прво и основно“ клубот мора да го врати од „пензија“ Коби Брајант. Пред се затоа што, како што вели „магичниот", за разлика од сегашниот претседател на кошаркарските операции на Лејкерс, Џим Бас, Коби Брајант бил многу добар во овој спорт кој се вика кошарка. "Прво ќе му се јавам на Коби Брајант " - рече Џонсон за ЕСПН. "Пред се затоа што Коби го многу добро разбира она што се нарекува победа. исто така тој ги разбира овие играчи. Јас би го нарекол: Ако имаш еден ден, само дај ми го тој ден. Ќе го земам тоа. Без оглед на времето што го имам, сакам да дојде и да биде дел од нас".
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатата пејачка Емина Јаховиќ и нејзиниот сопруг Мустафа Сандал во текот на престојот во Лос Анџелес го сретнаа легендарниот холивудски актер Арнолд Шварценегер. Парот не му одолеа на популарниот актер па се сликаа со мегаѕвездата, а Мустафа заедничката фотографија ја објави на Инстаграм.Емина привлече огромно внимание на Греми наградите и многу ја помешаа со актерката Пенелопе Круз.
| | веќе видена | слични

Криси Тајген поминала одлично при доделувањето на Греми наградите во Лос Анџелес... Се разбира, ѕвездата си поминала супер оти малку се опила, па објавила видео на својот Instagram профил во расположена состојба. „Мојата стилистка Моника Роуз ми го испрати ова од минатата ноќ. Како и зошто воопшто некој работи со мене?“, се прашувала Криси на Instagram.
| | веќе видена | слични

Српската пејачка Емина Јаховиќ секојдневно објавува фотографии од нејзиниот дом во Инстанбул во кој ужива со сопругот Мустафа Сандал. Но, не било отсекогаш така. Емина кога имала само 17. години стапила во брак со Аладин Џуловиќ од Нови Пазар. Таа го оставила за само шест месеци бидејќи бил премногу сиромашен и отишла во Турција каде што нејзиниот брат играше кошарка. Таму го запознава Мустафа и веднаш се заљубува во него.
| | веќе видена | слични

Претставници на Лос Анџелес Лејкерс се сретнаа со центарот Лери Сандерс, за да разговараат за условите за евентуален договор, соопшти The Score. Неодамна се појавија шпекулации дека еден од клубовите од НБА има намера да склучи договор со 28-годишниот кошаркар пред натпреварот на ѕвездите во НБА. Во февруари 2015 година Сандерс го раскина договорот со Милвоки од лични причини и почна да се лекува од депресија. Пред тоа тој два пати беше дисквалификуван за употреба на марихуана. За петгодишната кариера во лигата тој има просек од 6,5 поени и 5,8 скока по натпревар. 211-сантиметри високиот кошаркар запиша 233 средби со екипата на Милвоки од 2010 до 2015 година.
| | веќе видена | слични

Пејачката Емина Јаховиќ се пофалила на Инстаграм со фотографиите од Лос Анџелес. Таа во Калифорнија отпатувала со својот сопруг Мустафа Сандал и пријателите. Пејачката, освен со интересниот стајлинг, се пофалила и со присуство на доделувањето на наградите „Греми“. Емина на себе имала необична креација, фустан со тиркизен дел, црна тантела и крем детали кои ги вклопила со црни чизми преку колената. Не се сомневаме дека со стајлингот им парирала на светските ѕвезди кои се појавиле на доделувањето.
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 197 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Модните утки на „Греми“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: