Карамбол - вечерва судар на три возила

Во несреќата учествувале три возила, од марките Рено, Пежо и Форд, сите со скопски регистраски таблички.Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва околу 17 и 30 минути на булеварот „Борис Трајковски", во која е повредено едно лице.Со возило на итната медицинска помош веднаш е прфрлено во Клиниката за хируршки болести „Свети Наум Охридски.Во несреќата учествувале три возила, од марките Рено, Пежо и Форд, сите со скопски регистраски таблички.
| | веќе видена | слични
4 копии

Вчеравечер околу 19 часот и 30 минути, на крстосницата на улиците „Илинденска“ и „29 ноември “ во Тетово, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале:патничко возило „Пежо 205“ со тетовски регистерски таблици, управувано од 29-годишниот тетовец С.Б. и пешаците Н.Р.( 29 ) и П.Р.( 49 ), исто така, од Тетово. Во несреќата, двајцата пешаци задобиле телесни повреди и со истото возило биле пренесени во тетовската клиничка болница. По укажаната помош, тетовецот и тетовката пуштени се на домашно лекување. Извршен е увид и се утврдува причината за несреќата и се друго поврзано со тоа.
| | веќе видена | слични
2 копии

Со тетовската акција, реализирана од 14 до 19 часот, вкупно опфатени биле 34 возила, од кои 19 ја пречекориле дозволената брзина во и надвор од населено место. Нивното пребрзо возење санкционирано е со 18 мандатни платни налози и 1 писмена опомена. Покрај ова, биле откриени и 9 други видови прекршоци ( 3 без возачка дозвола, исто толку ги дале возилата на лица без дозвола, 1 неносење сигурносен појас и така натаму ). Со гостиварската акција, пак, биле опфатени 49 возила, а 19 од нив ја пречекориле брзината, поради што изготвени им се 18 платни налози и 1 барање за поведување прекршочна постапка. При контролата, исто така, откриени се и 11 други прекршоци, кои соодветно се заокружени со законски предвидените поднесоци и глоби.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во несреќата, двајцата пешаци задобиле телесни повреди и со истото возило биле пренесени во тетовската клиничка болница. По укажаната помош, тетовецот и тетовката пуштени се на домашно лекување. Извршен е увид и се утврдува причината за несреќата и се друго поврзано со тоа.
| | веќе видена | слични
25 копии

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на град Скопје се случиле вкупно пет сообраќајни незгоди, од кои една е со последица материјална штета и четири се со последица телесна повреда, во кои со полесни повреди се здобиле пет лица. Како што информира за МИА самостојниот инспектор Драган Вељаноски од СВР – Скопје, во текот на изминатиот ден по спроведените контроли над учесниците во сообраќајот од страна на сообраќајната полиција, откриени и санкционирани се поголем број на прекршоци. Четириесет и осум возачи не ги почитувале ограничувањата на брзината на движење, 10 возачи го управувале возилото по истекот на важноста на сообраќајната дозвола или без возачка дозвола и четворица возачи поминале на црвено светло на семафор. Санкционирани се и пет пешаци кои поминале вон обележан пешачки премин или, пак, поминале на црвено светло на семафор за пешаци. Со помош на специјалното возило во текот на изминатиот ден отстранети се 81 возило. Отсекот за превенција при Единицата за безбедност во патниот сообраќај ќе ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Како што информира за МИА самостојниот инспектор Драган Вељаноски од СВР - Скопје, во текот на изминатиот ден по спроведените контроли над учесниците во сообраќајот од страна на сообраќајната полиција, откриени и санкционирани се поголем број на прекршоци. Четириесет и осум возачи не ги почитувале ограничувањата на брзината на движење, 10 возачи го управувале возилото по истекот на важноста на сообраќајната дозвола или без возачка дозвола и четворица возачи поминале на црвено светло на семафор. Санкционирани се и пет пешаци кои поминале вон обележан пешачки премин или, пак, поминале на црвено светло на семафор за пешаци. Со помош на специјалното возило во текот на изминатиот ден отстранети се 81 возило. Отсекот за превенција при Единицата за безбедност во патниот сообраќај ќе одржи сообраќајна поука со почеток во 19 часот во просториите на Полициската станица од општа надлежност Гази Баба на која ќе присуствуваат граѓани учесници во сообраќајот во својство на возачи кои не го користеле сигурносниот појас или ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајна несреќа се случила околу пладне во скопската населба Лисиче, повредено е девојче на пешачки премин, пренесува Плус 24 . Според неофицијалните информации, девојчето се симнувало од автобус и додека ја преминувало улицата автомобилот удрил во неа. Девојчето веднаш било пренесено во болница и е во стабилна состојба.
| | веќе видена | слични

Сообраќајна несреќа денеска се случи во скопската населба Лисиче, повредено е девојче на пешачки премин, пренесува Несреќата се случила пред половина час, според неофицијалните информации девојчето се симувало од автобус и додека ја преминувало улицата автомобилот удрил во неа. За среќа девојчето е во стабилна состојба.
| | веќе видена | слични

СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ Три лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случила вчера на улицата "Васко Карангелевски", во близина на училиштето "Ѓорѓија Пулевски". Од МВР информираат дека до сообраќајката дошло кога, од засега непознати причини, дошло до директен судир на автомобил "ауди" со скопски регистарски таблички и на "поло" со гостиварски таблички. Во оваа незгода со повреди се здобиле три лица, од кои едно е префрлено во Ургентниот центар "Мајка Тереза", а две во болницата "Св. Наум Охридски" заради укажување лекарска помош. Полицијата извршила увид на местото на несреќата и ги утврдува причините за судирот на двете возила. (П.А.Л.)
| | веќе видена | слични

Возачот изгубил контрола над возилото, излетал од патот и слетал во амбис. Повредената сопатничка е задржана на лекување во велешката болница Седумдесет и четиригодишна жена е тешко повредена во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на патот Велес - Градско. Споед информациите на полицијата, сообраќајката се случила откако Д.П. (55) од Скопје, управувајќи автомобил „југо 45“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и слетал во амбис. Во незгодата тешко е повредена сопатничката Ј.Ѓ.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Одлуката останува на вас, граѓаните на ПЈРМ, морам да кажам вака иако воопшто не ми се допаѓа кратенката ПЈРМ. Ако барав нешто од вас, тоа е во иднина да ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 83 | | | веќе видена

Се надевам дека сите Македонци на 30 септември ќе го искористат своето право и ќе гласаат на референдумот. На дофат е историска шанса да се реши спорот за ...
сите 306 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 23 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На ...
сите 284 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 125 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 66 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карамбол - вечерва судар на три возила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: