На патот Прилеп – Скопје, со безбол палка претепана мајка со двата сина

Од возилото излегле едно непознато машко лице и едно непознато женско лице кое го спречувало да направи проблем. Откако истите го продолжиле патот, по кратко време ги престигнало комбе, управувано од непознато лице, кое ги удрило во задниот дел од возилото и од страната, а потоа се паркирало пред нив и од комбето излегле неколку непознати лица. Еден од синовите на Љ.Т. кој го управувал возилото веднаш го свртил истото кон Прилеп, но комбето ги пристигнало и повторно ги удрило од позади и ги исфрлило од патот, по што се превртеле. Во тој момент пристигнало и лицето кое го управувало „Мерцедесот“, извадило безбол палка и заедно со лицата од комбето кои исто така имале палки почнале да се приближуваат кон Љ.Т. Нејзините синовите избегале, а пријавителката останала сама кај возилото. Лицето кое го управувало „Мерцедесот“ ја удрило два пати во пределот на рамото и нозете, по што таа паднала во безсознание. Од страна на полициски службеници излезено е на местото на настанот. Од екипа на ИМП, Љ.Т. и нејзините ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 16.02.2016 година, во Скопје на ул. „Андреја Петковиќ“ В.С. на терасата од неговата куќа пронашол залутан проектил од огнено оружје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. loading... реклама*
| | веќе видена | слични
4 копии

На 16.02.2016 година околу 16.30 часот во Штип на ул. „Радански пат“, по претходна расправија, настанала тепачка помеѓу Р.К. (48) и Н.К. (39) , од една страна, и Е.Н. (22) од друга страна, сите од Штип. Р.К. и Н.К. физички го нападнале Е.Н., го удирале со секири во пределот на главата и телото нанесувајќи му телесни повреди. Е.Н. успеал да ги совлада, им ги земал секирите и со истите на Н.К. и Р.К. им нанел тешки телесни повреди Лицата се пренесени во КБ-Штип, каде им е укажана лекарска помош. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. loading... реклама*
| | веќе видена | слични
4 копии

На 15.02.2016 година околу 21.48 часот во Скопје на ул. „Коста Новаковиќ“ во спортската обложувалница непознат маскиран сторител, со закана со пиштол, извршил разбојништво над вработената. Сторителот одзел околу 70.000 денари по што го напуштил местото. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на настанот. loading... реклама*
| | веќе видена | слични
4 копии

Маскиран разбојник со закана од пиштол ограбил спортска обложувалница на улицата "Коста Новаковиќ" во Скопје. Сторителот одзел околу 70.000 денари по што го напуштил местото. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични
3 копии

По претходна расправија, вчера околу 16:30 часот во Штип настанала тепачка помеѓу неколку лица. Р.К. (48) и Н.К. (39) физички го нападнале Е.Н. (22), го удирале со секири во пределот на главата и телото нанесувајќи му телесни повреди. Е.Н. успеал да ги совлада, им ги земал секирите и со истите на Н.К. и Р.К. им нанел тешки телесни повреди. Лицата се пренесени во болницата во Штип, каде им е укажана лекарска помош. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Р.К. (48) и Н.К. (39) физички го нападнале Е.Н. (22), го удирале со секири во пределот на главата и телото нанесувајќи му телесни повреди. Е.Н. успеал да ги совлада, им ги земал секирите и со истите на Н.К. и Р.К. им нанел тешки телесни повреди. Лицата се пренесени во болницата во Штип, каде им е укажана лекарска помош. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден скопјанец се шокирал од она што го пронашол на терасата. Се работи за В.С. кој на терасата од својата куќа лоцирана на улицата Андреја Петковиќ пронашол залутан куршум од огнено оружје. Се превземаат мерки за расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични

Во понеделникот на 15-ти февруари 2016 година во 08.15 часот во Полициската станица во Струга 54-годишен жител на село Велешта, телефонски пријавил дека непознат сторител истиот ден околу 03.30 часот, од патничко возило во движење испукал неколку проектили од огнено оружје во правец на неговата куќа. На местото на настанот подигнати се траги и доказен материјал предадени на вештачење. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Игор ШегавиЌ Kуќата на босот Дилавер Бојку-Леку во струшкото село Велешта била изрешетана од непознати напаѓачи, кои пукале од возило во движење завчера утрото во време кога семејството спиело. Полицијата за нападот била известена лично од Бојку, кој се јавил и телефонски пријавил дека домот му бил мета на вооружени напаѓачи. Полицијата истражува дали овој напад е поврзан со случајот од пред два месеца, кога беше убиен Фитим И. (23) од Долна Белица, а за чие убиство се осомничени братот и синот на Леку - Башким и Ермин . Од МВР само кусо информираа дека Д.Б. (54) од Велешта во понеделникот во 8.15 часот, во ПС Струга телефонски пријавил дека непознат сторител пукал во неговата куќа. Според Д.Б., нападот се случил околу 3.30 часот, кога од автомобил во движење биле испукани неколку проектили од огнено оружје во правец на неговата куќа. - По пријавениот инцидент полициски екипи дошле на местото на настанот од каде што биле подигнати траги и доказен материјал, предадени на вештачење. Се преземаат мерки за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 197 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На патот Прилеп – Скопје, со безбол палка претепана мајка со двата сина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: