УЖАС: Скернавење на гробиштата во Ржаничино, откопани гробовите на двајца старци!

Вчера во полициската станица Гази Баба, Ц.Т.(63) од с.Ржаничино - скопско, пријавила дека во периодот од 28.11 до 04.12.2015 година во с. Ржаничино, поточно на гробиштата, од страна на непознат сторител било извршено сквернавање на гробно место на нејзината баба и дедо. При тоа била искршена бетонската ограда со која биле заградени гробните места и ископан гробот на наведените починати, по што сторителот го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Триесет и деветгодишниот Н.М.(39). од гостиварското село Градец десет минути после полноќ во полицијата пријавил дека на 8 декември во периодот од 17.30 до 23.30 часот кога тој и членовите на неговото семејство не биле во својот дом, непознати лица извршиле кражба.Крадците насилно влегле во куќата и од спалната соба одзеле една метална кутија во која имало разновиден златен накит.Увид на местото извршила екипа од гостиварската полиција и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.
| | веќе видена | слични
3 копии

На 09.12.2015 година во 00.10 часот во ПО-Галате, Н.М.(39) од с.Градец, гостиварско, пријавил дека на 08.12.2015 година во времето од 17.30 до 23.30 часот кога тој и членовите на неговото семејство не биле во својот дом, непознати лица извршиле кражба Сторителите насилно влегле во куќата и од спалната соба одзеле една метална кутија во која имало разновиден златен накит. Увид на местото извршила екипа од НККР-Гостивар. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите. реклама* loading...
| | веќе видена | слични

Серискиот разбојник кој ограбува казина, маскиран со фантомка и вооружен со пиштол, најверојатно е страстен коцкар кој изгубил пари, па одлучил од одмазда да ги ограби клубовите за игри на среќа. Ова е една од претпоставките на истражните органи за разбојникот кој подолго време врши вооружени грабежи во Скопје, а кој с` уште е недостапен за органите на прогонот. Иако неколкупати бил фатен на безбедносни камери, сепак неговиот идентитет не е откриен од едноставна причина што постојано е маскиран со фантомка. Симптоматично е што разбојникот за само еден месец на идентичен начин ограбил три казина на гевгелиската „Д-слотс“, па една од претпоставките е дека токму таму тој изгубил поголема сума пари и со пиштол одлучил да поврати дел од нив. Инаку, профилот на разбојниците кои најчесто ги посочуваат казината или спортските обложувачници се наркозависници, но најверојатно во случајот не станува збор за зависник. Вообичаено, разбојниците знаат дека на овие места, кои најчесто немаат физичко обезбедување, туку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Последните денови се случиле две кражби, едната на поштата во село Жван, а другата во стан во Скопје, а крадците заминале со богат плен. Имено, во временскиот период од сабота до понеделник, во село Жван, демирхисарско, непознат сторител со употреба на физичка сила и подесен алат насилно ја отворил влезната врата од поштата, а потоа со подесен алат исто така насилно го отворил металниот сеф од каде одзел сума пари од околу 104.500 денари по што го напуштил местото на настанот. Во понеделникот во Скопје, пак, на ул.„Петар Ацев“, непознат сторител со насилно отворање на влезна врата од стан сопственост на Д.Ц.(32) извршил тешка кражба при што одзел златен накит, мобилен телефон, машки рачен часовник и го напуштил местото на настанот стекнувајќи се со противправна имотна корист од 70.000 денари. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случаите. The post Ограбена поштата во Жван appeared first on Актуелно24.мк .
| | веќе видена | слични
3 копии

Во временскиот период од 05/07.12.2015 година, во с.Жван, демирхисарско непознат сторител со употреба на физичка сила и подесен алат насилно ја отворил влезната врата од поштата, а потоа со подесен алат исто така насилно го отворил металниот сеф од каде одзел сума на пари од околу 104,500 денари по што го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. Сподели: Кликни за да споделиш на Twitter (Opens in new window) Сподели на Facebook (Opens in new window) Click to share on Google+ (Opens in new window) Related
| | веќе видена | слични
5 копии

Златен накит, мобилен телефон и машки рачен часовник вредни 70.000 денари се украдени вчера од стан на улицата „Петар Ацев“ во Скопје. Како што соопшти полицијата, кражбата ја извршило засега непознато лице кое насилно влегло во станот, сопственост на Д.Ц. (32). Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Разбојник вчера оргабил станот на улицата Петар Ацев во Скопје бил ограбен. Полицијата соопшти дека разбојникот насилно влегол во станот на Д.Ц. (32) од Скопје од каде што одзел златен накит, мобилен телефон, машки рачен часовник и друга стока во вредност од 70.000 денари. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
9 копии

Вкупно 104.500 денари се одземени од поштата во село Жван, Демирхисарско, соопшти полицијата. Кражбата се случила меѓу 5 и 7-ми декември годинава откако непознато лице со употреба на физичка сила и подесен алат насилно ја отворил влезната врата, а потоа, исто така со подесен алат насилно го отворил металниот сеф од каде ги одзел парите по што го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Како што соопшти полицијата, кражбата ја извршило засега непознато лице кое насилно влегло во станот, сопственост на Д.Ц. (32). Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. /МИА
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 162 | | | веќе видена

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 80 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 210 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне на места ќе провејува слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. В ...
сите 197 | | | веќе видена

И покрај помирувачкиот тон на францускиот претседател Емануел Макрон и ветувањата за поголема минимална плата за 100 евра и намалени даноци за пензионерите и ...
сите 205 | | | веќе видена

Сублимираниот извештај од главните сугестии и предлози за усовршување на нацрт амандамните во рок од два дена ќе биде доставен до Собранието, наведуваат од ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЖАС: Скернавење на гробиштата во Ржаничино, откопани гробовите на двајца старци!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: