Утре сончево со температура до 35 степени

Утринската температура ќе се движи од девет до 17 степени, а дневната од 28 до 35 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската ќе се спушти до 15 степени, а дневната ќе достигне до 33 степени.
| | веќе видена | слични
9 копии

Попладне ќе има изолирана појава на нестабилност проследена со краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 28 до 36 степени. Во среда попладне поизразена нестабилност со локални поројни врнежи и грмежи. Ноќта среда кон четврток пообилни врнежи во целата држава. Во четврток големо заладување, локални врнежи и засилен северен ветер.
| | веќе видена | слични

Утринската температура од 10 до 19 степени, а дневната од 24 до 31 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, попладне со зголемена облачност и нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен повремено засилен северен ветер. Утринската температура до 17, а дневната ќе достигне до 28 степени. Во четврток ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Температурите ќе бидат пониски за 7 до 10 степени во споредба со денешните.
| | веќе видена | слични
5 копии

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи наместа во форма на невреме. Повремени врнежи ќе има и преку ноќта особено во јужните делови од земјата.Утринската температура од 10 до 19 степени, а дневната од 24 до 31 степени.Во Скопје ќе биде променливо облачно, попладне со зголемена облачност и нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен повремено засилен северен ветер.Утринската температура до 17, а дневната ќе достигне до 28 степени.Во четврток ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Температурите ќе бидат пониски за 7 до 10 степени во споредба со денешните.
| | веќе видена | слични

До крајот на денот , времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност . Во планинските предели ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи . Ќе дува умерен , повремено засилен северен ветер . Максималната температура се движи од 28 до 36 степени . УВ индескот е 7 . Во Скопје - претежно сончево со локална облачност. Ќе дува слаб северозападен ветер.Максималната темпертатура ќе се искачи до 32 степена. Утре ќе има поизразена нестабилност , на места со поообилен пороен дожд , грмежи и засилен ветер , особено попладне , некаде и во форма на невреме . Во четврток ќе преовладува променливо облачно и посвежо време , со повремени врнежи од дожд во јужните делови на земјава .
| | веќе видена | слични

Утре ќе има поинтензивна нестабилност наместа со пообилен пороен дожд и грмежи и засилен ветер особено во попладневните часови. Во четврток ќе преовладува променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а дневната температура ќе опадне за околу 7 до 10 степени во споредба со денешната.
| | веќе видена | слични
7 копии

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност, ветровито и со благ пад на дневните температури. Услови за локални врнежи од дожд и грмотевици ќе има во североисточните и крајните источни предели. Максималните дневни температури ќе достигнат до 34 Целзиусови степени, а УВ индексот ќе биде 8. Во Скопје ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло со максималната дневна температура од 32 степени. УВ индекс 8. Утре претпладне времето ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди, а во попладневните и вечерните часови, како и во текот на ноќта ќе имаме поинтензивни врнежи од дожд. Дневните температури ќе се движат од 20 до 31 степени. Во четврток во утринските часови врнежите од дожд ќе престанат и во текот на денот ќе биде претежно облачно и свежо со дневни температури до 24 степени. Од петок сончевото и топло време полека ќе почне да се враќа.
| | веќе видена | слични

Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а дневната од 29 до 36 степени. УВ  индексот ќе изнесува 8. Во Скопје ќе се задржи сончево, а попладне ке има мала до умерена облачност со умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе биде 17, а дневната ќе достигне до 32 степени.
| | веќе видена | слични
3 копии

В среда попладне се очекува поизразена нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места врнежите ќе бидат пообилни. В четврток ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен северен ветер, а дневната температура ќе опадне за 7 до 10 Целзиусови степени во споредба со денешната. Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а ќе дува умерен повремено наместа засилен западен и северозападен ветер. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со услови за краткотрајни и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20 Целзиусови степени, дневната од 29 до 36 степени. Фото: Плусинфо
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 183 | | | веќе видена

Британската конзервативна партија ќе избира нов лидер меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант, кој ќе биде и нов премиер на државата.По серијата гласања, Џонсон и Хант ...
сите 105 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре сончево со температура до 35 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: