Реки од народ се слеаа кон трибината на ВМРО ДПМНЕ (видео)


2 копии

Толпа граѓани, симпатизери, поддржувачи и членови на ВМРО-ДПМНЕ дојдоа на трибината на владејачката партија одржана денеска во спортскиот центар „Борис Трајковски“. -Нашиот народ бара одговори и решенија за реалниот живот и потреби. Вие нѐ познавате доволно добро. Креирани големи сценарија и случаи ставани во негативен контекст, како конструкција не е доволно за да ја засенат нашата работа и делата поради кои нè избирате и ни давате доверба. Тие дела се нашиот вистински лик. Во тие дела, проекти, мерки, реформи. Во нив е вистината! Вистината не е некој апстрактен поим, кој сега опозицијата сака да го монополизира и киднапира, мислејќи дека полагаат ексклузивно право на тоа да кажат што е вистина, а што не е. Тие го немаат тоа право. Вистината е во сите нас тука, во сите граѓани, и секој поединечно знае во што може а во што не може да верува. Вистината е во постапките и чекорите поради кои граѓаните гласале за нас и не избираат девет години по ред на избори – рече премиерот Никола Груевски на денешната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Огромното присуство на народот на неделната трибина одржана во спортскиот центар „Борис Трајковски“ покажа дека народот одлучил на кого му верува. Граѓаните јасно кажаа дека довербата ја даваат за проекти со кои ќе им се подобри животот, а со масовното присуство дадоа одговор и го срушија сценариото на Заев и наредбодавачите, пишува Курир. Премиерот Никола Груевски на трибината истакна дека силата на ВМРО –ДПМНЕ е во народот кој ги поддржув и кој е со нив во изминатиот период. - Ние не сакаме преку ноќ некој да дојде, по можност да е од странство, нели, и да не донесе или остави на власт, и да ни дава разни нелегални, креирани, сценарија на тацна, без да се помачиме, без да знаеме дека сме алтернатива, дека народот е со нас. Не. Тоа кај другиве. Кај нив тоа поминува, кај нив сè поминува. Тие би ја направиле таа работа како што гледаме, што поскоро тоа подобро. Ние сакаме да ја заслужиме довербата. Колку лесна би била политиката ако така би функционирало како што тие тераат, зарем не, истакна Груевски кој ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните ги препознаваат позитивните политики и тоа е главниот мотив зошто изминативе години и му ја даваат поддршката на Груевски и неговата партија. Познавачите се децидни дека трибината на владејачката партија даде многу одговори. Иако како што Граѓаните ги препознаваат позитивните политики и тоа е главниот мотив зошто изминативе години и му ја даваат поддршката на Груевски и неговата партија. Познавачите се децидни дека трибината на владејачката партија даде многу одговори. Иако како што велат , опозиционерите посакуваа со деструктивни политики да создадат раздор, ВМРО-ДПМНЕ покажа големо единство. Стратегијата на СДСМ според упатените има многу дупки и велат самата партија потврди дека материјалите кои се објавуваат се сечат и монтираат. Позициите на премиерот се јасни за тоа како понатаму ќе се одвива ситуацијата, коментираат експертите. Груевски, неговите министри и сите партиски функционери остануваат меѓу народот и продолжуваат со реформи и проекти и ...
| | веќе видена | слични

„Партијата има силна поддршка во спроведувањето на владините политики и од членовите и од граѓаните“ - ова е ставот на професорот Оливер Андонов за неделниот собир на ВМРО- ДПМНЕ. Според него, таму се покажало силно единство, а говорот на премиерот бил конкретен за клучни политички прашања за државата. „Големото присуство на собирот го урна целокупното сценарио на СДСМ“ - вели Андонов. „Ние мора да бидеме свесни дека првенствено членовите на ВМРО-ДПМНЕ ја поддржуваат владината политика, со самото тоа доаѓаме до еден аналоген заклучок дека и граѓаните во голем дел ја поддржуваат политиката на Владата која се спроведува. Говорот на премиерот беше исклучително силен кој барем мене ми остави силен впечаток од аспект на посочување на главните како развојни аспекти така и витални национални интереси. Масовното присуство на еден ваков голем собир претставува и политичка порака до политичкиот опонент дека не се согласуваат со неговите креации со неговите водења на политиките и она што ја продуцираше политичката ...
| | веќе видена | слични

Паника, нервоза и страв во редовите на СДСМ, предизвика масовноста на трибината која ја организираше ВМРО-ДПМНЕ во неделата. Со масовоста посетеност на трибината, на која присуствуваа најмалку десет пати повеќе граѓани од онаа на СДСМ, народот покажа кому верува, велат аналитичарите, кои додаваат дека развојните политики насочени кон што е можно поголем број на граѓани се клучот на успехот на ВМРО-ДПМНЕ. - На Груевски навистина му се случи народ. Целото негово владеење покажува дека тој сака да комуницира со граѓните. Тој не игра со поединци и покажува дека не носи одлуки кои лично го засегаат. Според наши извори, оттука доаѓа и паничното однесување на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој освен што се соочува со кривична пријава во случајот ПУЧ и случајот барање мито од Струмички бизнисмен, во последно време се потешко му оди справувањето со внатрепартиските тензии. Аналитичарите го потврдуваат ставот на премиерот Груевски, дека СДСМ сеуште нема научено дека довербата се добива само на избори, со понудена ...
| | веќе видена | слични

Канонада од удари кои во суштината имаат дестабилизирање на државата – во тоа е втурнат лично Зоран Заев. А тој само одработува, агенда која не ја ни разбира. Политички недвосмислено и концизно премиерот Никола Груевски  ја коментираше агендата на лидерот на опозицискиот СДСМ. Во поддршката од народот за делата и решенијата на владејчката партија, според Груевски, паѓа идејата и замислата на Заев. За Груевски нема дилеми дека мнозинството граѓани го препознаа штетното сценарио на опозициската партија. Нашиот народ бара Одговори и решенија за реалниот живот и потреби. Вие не познавате доволно добро. Креирани големи сценарија и случаи ставани во негативен контекст, како конструкција не е доволно да ја засени нашата работа и делата заради кои не бирате и ни давате доверба. Тие дела се нашиот вистински лик. Во тие дела, проекти, мерки, реформи. Во нив е вистината!, вели Груевски. СДСМ не го познава доволно својот народ кога може да по верува дека со конструкции и со монтирани телефонски разговори може да ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На Груевски навистина му се случи народ. Целото негово владеење покажува дека тој сака да комуницира со граѓните. Тој не игра со поединци и покажува дека не носи одлуки кои лично го засегаат. Вака новинарката од Дневник Катерина Нешкова во емисијата „Кворум“ на Радио слободна Македонија ја коментираше вчерашната трибина на владејачката ВМРО-ДПМНЕ. Навраќајќи се на владеењето на Груевски, Нешкова посочува дека ВМРО-ДПМНЕ и во период кога не се очекуваа избори и кога немаше политички превирања, владејачката партија организираше трибини и премиерот и неговите министри беа со граѓаните. За целата ситуација, според Нешкова мора да има и судска и политичка разрешница. Правна разврска вели мора за да се уверат граѓаните дека функционираат институциите, а во делот на политичкиот расплет не ја исклучува можноста за дијалог за кој од владејачката партија потенцираа дека се подготвени , но тој да биде на принципиелни основи.
| | веќе видена | слични

Во поддршката од народот за делата и решенијата на владечката партија, според Груевски, паѓа идејата и замислата на Заев. За Груевски нема дилеми дека мнозинстовото граѓани го препознаа штетното сценарио на опозициската партија, доказ за тоа е масовнот одзив  вчера,  каде река народ дојде да и даде поддршка на владата и нејзината програма. - Нашиот народ бара одговори и решенија за реалниот живот и потреби. Вие не познавате доволно добро. Креирани големи сценарија и случаи ставани во негативен контекст, како конструкција не е доволно да ја засени нашата работа и делата заради кои не бирате и ни давате доверба. Тие дела се нашиот вистински лик. Во тие дела, проекти, мерки, реформи. Во нив е вистината! Вистината не е некој апстрактен поим, кој сега опозицијата сака да го монополизира и киднапира, мислејќи дека полагаат ексклузивно право на тоа да кажат што е вистина, а што не е. Тие го немаат тоа право. Вистината е во сите нас тука, во сите граѓани, и секој поединечно знае во што може а во што не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 323 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 217 | | | веќе видена

Седница на која единствена точка на дневен ред е предлогот од претседателот на Собранието, Талат Џафери, за одземање на мандатот на Никола Груевски. Седницата ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реки од народ се слеаа кон трибината на ВМРО ДПМНЕ (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: