Tатко пукал во ќерка си

Вчера околу 21 часот во полициската станица во Гостивар било пријавено дека во болницата имало интервенција кај 16-годишна девојка со прострелна рана во рамото. Девојката подоцна била префрлена во клиничкиот центар во Скопје. По преземените мерки полицајците дознале дека во девојката пукал нејзиниот татко М.Ф. (38) во нивната куќа. Во куќата биле пронајдени два пиштоли.
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на вчерашниот ден во 17 часот во Полициската станица Гостивар, М.Ф. од Трново пријавил дека околу 14 часот во атарот на селото Трново, додека неговиот син З.Ф. ги пасел овците одспротива биле С.Ф. и Е.Ф. од истото село кои исто така напасувале овци. Во еден момент овчарските кучињата од двете страни почнале да се дават, при што З.Ф. им кажал на С.Ф.и Е.Ф. да ги повикаат нивните кучињата, на што тие почнале да го навредуваат и омаловажуваат. Истиот се јавил на татко му, му раскажал за настанот, по што дошол М.Ф. сакал да ги смири и разубеди, но С.Ф. почнал и него да го омаловажува со погрдни зборови, а потоа и го удрил со овчарски стап во пределот на главата, по што М.Ф. паднал на земја. Кога се освестил видел дека С.Ф. извадил пиштол и одалечувајќи се, испукал три пати во правец кон него, но не го погодил.
| | веќе видена | слични

Вчера во атарот на гостиварското село Трново се случил поголем инцидент во кој дошло, прво до расправија, а потоа и до физичка пресметка меѓу овчари, при што еден во еден миг почнал и да пука со пиштол. За среќа, никој не бил погоден од огненото оружје. Како што се вели во билтенот на МВР, М.Ф. од село Трново пријавил дека околу 14 часот во атарот на село, додека неговиот син З.Ф. ги пасел овците од спротива биле С.Ф. и Е.Ф. од истото село Трново, кои исто така напасувале овци. Во еден момент овчарските кучињата од двете страни почнале да се дават, при што З.Ф. им кажал на С.Ф.и Е.Ф. да ги повикаат нивните кучињата, на што тие почнале да го навредуваат и омаловажуваат. Истиот се јавил на татко му, му раскажал за настанот. Откако дошол М.Ф. сакал да ги смири и разубеди, но С.Ф. почнал и него да го омаловажува со погрдни зборови, а потоа и го удрил со овчарски стап во пределот на главата, по што М.Ф. паднал на земја. Кога се освестил видел дека С.Ф. извадил пиштол и одалечувајќи се, испукал три пати во правец ...
| | веќе видена | слични

Пукање кое можело да заврши фатално се случило вчера во атарот на селото Трново, гостиварско и тоа поради овчарски кучиња. -Досека З.Ф. ги пасел овците отспротива биле С.Ф. и Е.Ф. од с.Трново, кои исто така напасувале овци. Во еден момент овчарските кучињата од двете страни почнале да се дават, при што З.Ф. им кажал на С.Ф.и Е.Ф. да ги повикаат нивните кучињата, на што тие почнале да го навредуваат и омаловажуваат, информираат од полицијата. Тогаш З.Ф. се јавил кај татко му и му раскажал за настанот. Откако дошол М.Ф. сакал да ги смири и разубеди, но С.Ф. почнал и него да го омаловажува со погрдни зборови, а потоа и го удрил со овчарски стап во пределот на главата, по што М.Ф. паднал на земја. Кога се освестил видел дека С.Ф. извадил пиштол и одалечувајќи се, испукал три пати во правец кон него, но не го погодил. Со потврда за одземени предмети од С.Ф. е одземен еден пиштол со калибар 8 мм. По целосно расчистување и документирање на настанот ќе биде поднесен соодветен поднесок.
| | веќе видена | слични
2 копии

Осумнаесетгодишна девојка од Пробиштип, синоќа во 2.50 часот во угостителскиот објект „Кул“, била нападната од 24-годишниот М.П. Момчето почнало да ги омаловажува со непристојни и навредливи зборови полицајците кои се обиделе да го смират насилникот, а полицијата соопшти дека е приведено и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.
| | веќе видена | слични
3 копии

Крвава ноќ во Пробиштип, нападната млада девојка. Според податоците од полицијата, во 2 часот и 50 минути во угостителскиот објект „Кул“ 24-годишниот М.П. од Пробиштип физички ја нападнал четири години помладата С.С. поради што од страна на полициски службеници биле превземени мерки за расчистување на настанот, но М.П. почнал да ги омаловажува со непристојни и навредливи зборови. Истиот е приведен и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.
| | веќе видена | слични
2 копии

На 06.12.2014 година во 17,00 часот во ПС-Гостивар, М.Ф. од с.Трново пријавил дека околу 14,00 часот во атарот на с.Трново, додека неговиот син З.Ф. ги пасел овците одспротива биле С.Ф. и Е.Ф. од с.Трново, кои исто така напасувале овци. Во еден момент овчарските кучињата од двете страни почнале да се дават, при што З.Ф. им кажал на С.Ф.и Е.Ф. да ги повикаат нивните кучињата, на што тие почнале да го навредуваат и омаловажуваат. Истиот се јавил на татко му, му раскажал за настанот. Откако дошол М.Ф. сакал да ги смири и разубеди, но С.Ф. почнал и него да го омаловажува со погрдни зборови, а потоа и го удрил со овчарски стап во пределот на главата, по што М.Ф. паднал на земја. Кога се освестил видел дека С.Ф. извадил пиштол и одалечувајќи се, испукал три пати во правец кон него, но не го погодил. Со потврда за одземени предмети од С.Ф. е одземен еден пиштол со калибар 8 мм. По целосно расчистување и документирање на настанот ќе биде поднесен соодветен поднесок.
| | веќе видена | слични

На 06.12.2014 година во 02,50 часот во Пробиштип во УО„Кул“ нарушен бил ЈРМ од страна на М.П. (24) од Пробиштип на начин што физички ја нападнал С.С. (20), поради што од страна на полициски службеници биле превземени мерки за расчистување на настанот, но М.П. почнал да ги омаловажува со непристојни и навредливи зборови. Истиот е приведен и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на скопскиот затвор „Шутка“, Гоко Котевски реши да се повлече од функцијата откако премиерот побара негова одговорност поради инцидентот во кој беа ...
сите 476 | | | веќе видена

Официјално изборната кампања не е почната, но на социјалните мрежи кандидатот за претседател од ВМРО ДПМНЕ Гордана Силјановска и тоа како бара поддршка. ...
сите 214 | | | веќе видена

Роберт Омаљев, првиот син на Шабан Шаулиќ, од раѓање е исправен пред тешки животни искушенија. Роберт е роден парализиран, а неговата мајка не се грижела за ...
сите 271 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 171 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 74 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно имунитетни прашања денеска напладне ќе ја продолжи расправата за одземање на имунитетот на пратеникот од ...
сите 204 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа најави дека ќе стави вето на резолуцијата, што евентуално би ја усвоил Конгресот на САД на предлог на ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Tатко пукал во ќерка си

Од:
До кого (е-маил):
Порака: