Познати 1/4 финалните двојки во ЛШ и ЛЕ

Попладнево во Нион се одржа жрепката за четвртфиналните натпревари во Лигата на шампионите и Лига Европа. Најголем интерес предизвикува дуелот на поранешните европски шампиони, Баерн и Јувентус, а жестока битка се очекува да се води и меѓу Барселона и Пари Сен Жермен. Реал Мадрид за противник го има Галатасарај додека Малага се среќава со Борусија Дортмунд. Според календарот првите натпревари се играат на втори и трети април додека реваншите се седум дена подоцна. Познати се и четвртфиналните двојки во Лига Европа. Челзи во првиот натпревар е домаќин на Рубин Казан, Тотенхем за противник го има Базел , а Фенербахче го пречекува Лацио. Во последниот дуел се среќаваат Бенфика и Њукасл. Термините за одигрување на натпреварите се 4 и 11 април.
| | веќе видена | слични

Вчера беше извршено ждребувањето за четврт финалните натпревари од Лигата на Шампионите. Малага на домашен терен ќе го игра првиот натпревар против Борусија од Дортмунд, Реал Мадрид ќе ги одмери силите со Галатасарај, ПСЖ е домаќин на Барселона додека пак германскиот гигант Баерн Минхен се сретнува со Јувентус. Како најинтересни дуели се земаат ПСЖ-Барселона и Баерн Минхен-Јувентус.
| | веќе видена | слични

Лутите ривали Реал Мадрид и Барселона, односно Баерн и Борусија Дортмунд избегнаа меѓусебна пресметка во четврт-финалето на фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), во кое нема да се сретнат две екипи од иста земја ФУДБАЛ - ПОЗНАТИ ЧЕТВРТФИНАЛНИТЕ ДВОЈКИ ВО ЛШ Реал ќе игра против Галатасарај, Барселона за противник го доби богатиот Пари Сен Жермен, додека Борусија Дортмунд ја очекува двомеч со најпријатното изненадување во натпреварувањето Малага, а Баерн ќе се соочи со Јувентус во дерби-дуелот на четврт-финалето. Ова е резултатот на вчерашната ждрепка за влечена во Нион, Швајцарија. Спортскиот директор на Борусија Дортмунд, Михаел Зорк, исто така е задоволен од ждрепката, со оглед што „милионерите“ ќе се борат за место во завршницата на ЛШ против дебитантот Малага. - Го прифаќаме исходот од ждрепката. Подобро да играме против Малага отколку со Реал, Барселона или со Баерн - беше искрен Зорк. Првите четвртфинални дуели се на 2 и на 3 април, реваншите се седум дена подоцна. Полуфиналните двојки ќе бидат познати ...
| | веќе видена | слични

Познати се двојките за четвртфиналната фаза од фудбалската Лига на шампиони.Денешната жрепка во Нион одлучи во четвртфиналето да играат:Малага – Борусија Дортмунд, Реал Мадрид – Галатасарај, ПСЖ – Барселона и Баерн Минхен – Јувентус.Првите натпревари ќе се играат на 2 и 3 април, а реваншите на 9 и 10 април.На 12 април ќе се одржи извлекувањето на полуфиналните двојки.Жрепка се одржа и за второто по квалитет клупско европско натпреварување - Лига Европа.Комплетни двојки за четвртфиналната фаза во Лига Европа на УЕФА:Челзи – Рубин Казан, Тотенхем – Базел, Фенербахче – Лацио, Бенфика – Њукасл.Првите средби се закажани за 4 април, а реваншите седум дена подоцна.Изввлекувањето на полуфиналните двојки исто како и за ЛШ ќе се случи на 12 април.
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека Иран ќе се соочи со „голема сила“ доколку се обиде да направи што било против американските интереси на ...
сите 197 | | | веќе видена

До крајот на денов во планинските места ќе има услови за локален краткотраен пороен дожд и грмежи а има услови и за редок град а слична ќе биде ситуацијата и ...
сите 210 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 245 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 60 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познати 1/4 финалните двојки во ЛШ и ЛЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: