Јорганџиите удираат во празно

Атлетико (М) е поразен како гостин од Рајо Ваљекано (2:1) Уште еден непријатен пораз, но сега од градскиот ривал Рајо Ваљекано, доживеа второпласираниот тим на табелата во шпанската Примера дивизон, Атлетико (М). Со новиот кикс популарните јорганџии" му дозволија на Реал (М) да се доближи на достижни четири бода, но и понатаму избраниците на Диего Симеоне се во игра за едно од трите места кои водат директно во групната фаза од Лигата на шампиони. - Не одигравме како што треба во првото полувреме. Во продолжението пропуштивме неколку чисти шанси, можевме да се вратиме во игра. Сепак, мора да му честитам на противникот, беше подобар во поголемиот дел од натпреварот. Сами се виновни за овој пораз, се реализираше најлошото можно сценарио, изјави по натпреварот тренерот на Атлетико (М), Диего Симеоне. Резултати: Сарагоса - Сосиедад 1:2 Атлетик Б. - Еспањол 0:4 Р.Ваљекано - Атлетико М. 2:1 1. Барселона 23 20 2 1 78:26 62 2. Атлетико М. 23 16 2 5 44:23 50 3. Реал М. 23 14 4 5 58:22 46 4. Малага 23 11 6 6 36:21 39 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 127 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ги доби наградите на Екуменското жири и на Здружението на германските кина за авторски филм, ...
сите 89 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јорганџиите удираат во празно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: