Престрелка во кафулето Карма

Престрелка пред кафулето "Карма" на булеварот "Партизански одреди" во Скопје. Вчера околу 16 часот и 30 минути едно лице беше повредено и пренесено во Градската болница. На самото место беа екипите на МВР и специјалната единица Алфи. Според првичните информации полицијата фатила двајца за кои се сомнева дека пукале. Неофицијално настанала караница меѓу присутните во кафулето "Карма", којашто завршила со пукање. До затворањето на весникот МВР не излезе со информации за пукањето пред локалот на Никола Георгиев, познат како Командант Коки.
| | веќе видена | слични

Според очевидци, си се одиграло за неколку минути, кога двајцата напаѓачи ги пресретнале двете лица и насилно ги внеле во еден од влезовите. Таму тие почнале да ги тепаат, при што едниот од нив извадил пиштол и почнал да пука во жртвата. Пукотниците ги слушнале "Алфите" кои го контролираат овој терен Двајца скопјани вчера попладнето се повредени во вооружена престрелка која се случи на булеварот Партизански одреди, во близина на Универзалната сала во Скопје. Благодарение на експресната реакција на полициската единица "Алфи", на самото место, при обид да избегаат, уапсени се и напаѓачите. Како што неофицијално дознаваме од насобраните луѓе, уапсени се извесен Јасмин од скопската населба Бутел и член на семејството Хаџибулиќ. Тие веднаш со полициска придружба беа префрлени во една од полициските станици, додека, пак, повредените со возило на Брза помош беа однесени во Градската општа болница. Според првичните информации, едниот од повредените бил во критична состојба, бидејќи еден од напаѓачите во него ...
| | веќе видена | слични

Пукотници, застрелан човек во локва крв, избезумени луѓе растрчани на сите страни е глетката што ги шокира случајните минувачи, кои вчера попладне се најдоа на Партизанска во моментот кога двајца скопјани, познати криминалци, со оружје ги расчистуваа сметките со двајца нивни сограѓани Во инцидентот животот го загуби Неџат Н., кој им подлегнал на раните во Ургентниот центар. Неговиот другар минал само со подливи и отоци од тупаниците на двајцата напаѓачи Харун Хаџибулиќ и Јасмин Растодар. Тие, пак, не успеаја да побегнат ниту десетина метри, благодарение на молскавичната акција на полициските „алфи“. - Повредениот беше донесен во критична состојба со неколку прострелни рани и веднаш испратен на КАРИЛ, каде што и покрај лекарските напори почина - изјави проф. Реџеп Селмани, директор на Клиничкиот центар. Мотив за убиството е деловен простор во зградата пред која се случи инцидентот. Како што дознаваме, напаѓачите таму сакале да отворат ноќен бар, но планот не им одел како што тие посакувале. Затоа вчера тие ...
| | веќе видена | слични

Едно лице е тешко повредено и се наоѓа во Градска Болница откако двајца напаѓачи пукале на него пред кафулето Карма на улицата Партизански одреди попладнево нешто после 16 часот, јави репортерот на Макфакс. Идентитетот на застреланиот останува непознат, а напаѓачите биле веднаш фатени и идентификувани. Неофицијално приведени се Харун Хаџибулиќ и Јасмин Растодир и двајцата од Скопје. Според информациите од теренот во моментот на престрелката на булеварот имало многу случајни минувачи. Еден од куршумите завршил и во Тобакото Жак Мар во чија близина се случи инцидентот, но таму нема повредени. Полицијата се уште не соопштува дополнителни информации за инцидентот кој попладнево ги вознемири Скопјани што се затекнаа на местото на пукањето.
| | веќе видена | слични

Останато

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 323 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 217 | | | веќе видена

Седница на која единствена точка на дневен ред е предлогот од претседателот на Собранието, Талат Џафери, за одземање на мандатот на Никола Груевски. Седницата ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Престрелка во кафулето Карма

Од:
До кого (е-маил):
Порака: