Хамилтон: Казната ме лиши од победата

Иако е лидер во генералниот пласман на шампионатот меѓу пилотите, Луис Хамилтон жали за казната поради која требаше да стартува од седмата позиција, наместо од постигнатата втора на квалификациите. Хамилтон претрпе санкција поради сменетиот менувач на неговиот Мекларен. "Казната ме лиши од можноста за победа. Убеден сум дека можевме да го напаѓаме многу поагресивно Нико Розберг“. “Допуштив грешка и со стратегијата со три застанувања во боксот“. “Задоволен сум од освоените поени. Видовме колку се израмнети силите. Треба да притискаме цврсто", изјави Луис.
| | веќе видена | слични

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамилтон: Казната ме лиши од победата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: