Познат српски криминалец договарал „бизнис“ во Охрид

Познат српски криминалец договарал „бизнис“ во Охрид Александар Кристијан Голубовиќ (40) во јануари излегол од затвор во Србија Познатиот српски криминалец Александар Кристијан Голубовиќ (40), кој пред неколку години излезе од затворот „Забело“ во Србија, минатата седмица бил виден во Охрид, објави вчера белградски „Курир“. Весникот пишува дека Голубовиќ бил во „живописен“ разговор со десетина локални криминалци. По излегувањето од затворот, каде одлежал 4,5 години поради изнуда, Голубовиќ изјавил дека ја научил лекцијата и оти ќе почне да се занимава со „бизнис“. Според „Курир“, Кристијан на први јуни појадувал во еден охридски ресторан, при што го привлекол вниманието на сите присутни, гласно раскажувајќи ги последните случки во српското подземје. Особено ја потенцирал умешноста на неодамна уапсениот Жељко Миловановиќ, осомничен за убиство на сопственикот на хрватскиот неделник „Национал“, Иво Пуканиќ. „Човекот е експерт за бум! Тоа што тој може да го спакува - не може никој. Кога тој човек ќе ти ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 183 | | | веќе видена

Британската конзервативна партија ќе избира нов лидер меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант, кој ќе биде и нов премиер на државата.По серијата гласања, Џонсон и Хант ...
сите 105 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познат српски криминалец договарал „бизнис“ во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: