32 год. Мими Костаќева од Гевгелија и 55 годишниот Гоце Станковски од Скопје загинаа во сообраќајка

32 годишната Мими Костаќева од Гевгелија и 55 годишниот Гоце Станковски од Скопје загинаа во сообраќајна несреќа што се случи на магистралниот пат Гевгелија - Демир Капија. Несреќата се случила вчераутро кај местото Аразлиска река помеѓу патнички автомобил Форд управуван од хрватски државјанин и Сузуки, кој го управувал сега починатиот Станковски. Според очевидци хрватскиот државјанин кој се движел кон границата на Грција, претекнувал друго возило при што удрил во автомобилот Сузуки. Од медицинскиот центар Гевгелија велат дека состојбата на хрватскиот државјанин е стабилна, но се уште е во шок. Во несреќата се здобил со скршеници на десниот рачен зглоб и потрес на мозокот.
| | веќе видена | слични

Останато

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 166 | | | веќе видена

На социјалните мрежи потсетување на изјава на пратеникот Павле Богоевски кој е под притисок да си даде оставка откако во скандалот “кокаин за пратеник” беше ...
сите 228 | | | веќе видена

Тамара Тодевска уште еднаш ја воодушеви публиката со својата прекрасна изведба на песната „Proud“ на евровизиската финална вечер во Тел Авив, Израел.Само ...
сите 190 | | | веќе видена

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 147 | | | веќе видена

Се задржува трендот на регистрирање на голем број на заболени од мали сипаници во државата. Во изминатата недела бројот на новорегистрирани заболени изнесува ...
сите 192 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

32 год. Мими Костаќева од Гевгелија и 55 годишниот Гоце Станковски од Скопје загинаа во сообраќајка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: