Претепан актерот Васил Шишков

Познатиот актер Васил Шишков во вторникот изутрина бил брутално претепан од неколку маскирани напаѓачи, кои со автомобил го пресретнале на улица во центарот на градот. Тие го удриле со возилото, а потоа брутално го претепале додека лежел на земја во несвест. Шишков вели дека во вторникот во 9.10 часот одел на работа во театарот „Центар“, но во близина на основното училиште „Јохан Хајнрих Песталоци“ бил пресретнат од бандата насилници. - Излегов од својот дом во Карпош 1 во 9 часот. Додека одев кон училиштето „Песталоци“, ме удри автомобил и паднав во несвест - тврди Шишков. Претепаниот актер вели дека не се сеќава колку насилници го нападнале и колку време го тепале. По неколку часа се разбудил во болница, со преврзано око и болки по целото тело. Според неговите тврдења, очевидец на нападот повикал итна помош, која го однела во болница. - Разбрав дека на улиците имало човек што бил сведок на нападот. Насилниците биле маскирани и вооружени со бејзбол-палки. Крвнички ме удирале, а кога завршиле со тепањето, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 166 | | | веќе видена

На социјалните мрежи потсетување на изјава на пратеникот Павле Богоевски кој е под притисок да си даде оставка откако во скандалот “кокаин за пратеник” беше ...
сите 228 | | | веќе видена

Тамара Тодевска уште еднаш ја воодушеви публиката со својата прекрасна изведба на песната „Proud“ на евровизиската финална вечер во Тел Авив, Израел.Само ...
сите 190 | | | веќе видена

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 147 | | | веќе видена

Се задржува трендот на регистрирање на голем број на заболени од мали сипаници во државата. Во изминатата недела бројот на новорегистрирани заболени изнесува ...
сите 192 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претепан актерот Васил Шишков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: