Органи на ГШ на АРМ случајот со фалсификувањето податоци за евидентирање пензиски стаж го откриле во 2007 година

15.04.2009, 14:36ОРГАНИ на ГШ на АРМ случајот со фалсификувањето податоци за евидентирање пензиски стаж го откриле во 2007 година Случајот што вчера го објави Министерството за внатрешни работи за поднесување кривични пријави против лица вработени во Министерството за одбрана и АРМ поради злоупотреба на службената должност и основано сомнение за сторено кривично дело „фалсификување службена исправа“ кои се однесуваат на фалсификување податоци за евидентирање на пензискиот стаж на старешини на АРМ е откриен во првата половина од 2007 година од страна на органи во Генералштабот  на АРМ. Во денешното соопштение од ГШ на АРМ се тврди дека веднаш по откривањето, за случајот е известена Воената служба за безбедност и разузнување (ВСБиР) во МО. - По увидот од страна на стручните органи од ВСБиР и извршената внатрешна истрага во Г-1 на Генерал штабот на АРМ (секција за персонален менаџмент), со случајот е запознато и МВР. Како резултат на преземените мерки, од страна на ГШ на АРМ во законски утврдениот рок против ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вечерва се очекува силен дожд во Париз со невреме. Сводот на катедралата , кој делумно се урна и така е натопен со вода од гаснењето. Архитектите се плашат ...
сите 302 | | | веќе видена

Експлозијата што ја предизвика бомбашот на снимката е најсмортоносната , зашто тој со експлозивот во ранецот седна меѓу верниците во црквата, за по неколку ...
сите 398 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести една 16-годишна девојка која има морбили и бронхопневмонија е во животозагрозувачка состојба и е на механичка вентилација, а ...
сите 265 | | | веќе видена

На граѓанската трибина на кандидатот Стево Пендаровски вечерва се обрати и своја поддршка даде и министерот со потекло од Тетово, Едмонд Адеми, кој упати ...
сите 209 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 187 | | | веќе видена

Не треба да сте експерт за избори за да заклучите дека во историјата на европските избори од каков било вид се нема случено ваков колапс на легитимитетот. Да ...
сите 161 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Органи на ГШ на АРМ случајот со фалсификувањето податоци за евидентирање пензиски стаж го откриле во 2007 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: