Скопје - „Меркур“ отвори трговски центар

Словенечки „Меркур“ отвори трговски центар во Скопје, што претставува негова трета инвестиција во Македонија вредна повеќе од еден милион евра. Центарот, лоциран на булеварот Александар Македонски во Автокоманда, има површина од 2.500 квадратни метри и располага со повеќе од 20.000 артикли за опрема на домаќинствата. Официјалното отворање го означија вицепремиерот Ивица Боцевски, генералниот директор и претседател на Управниот одбор на групацијата „Меркур“ од Словенија, Бине Кордеж, и директорката на „Меркур Македонија“, Весна Мирчевска. Компанијата планира и инвестиции во поголемите градови во Македонија. По повод отворањето на новиот трговски центар, „Меркур“ додели донација од 50.000 денари на Основното училиште „Стив Наумов“ во Автокоманда.
| | веќе видена | слични

Останато

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актуелен кандидат за претседател од ВМРО ДПМНЕ, бил избран во два мандати во Управниот одбор на ...
сите 214 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не верува дека се пропаднати разговорите за законот за јавно обвинителство и идниот статус на СЈО со најголемата парламентарна партија ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерот за правда на САД, Вилијам Бар, објави дека истрагата на специјалниот советник Роберт Милер покажала дека за време на кампањата за претседателските ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ многу емотивно ја доживеа средбата со подофицерот Слаѓан Вучковиќ, во Ниш, кој за време на бомбардирањето на НАТО ги ...
сите 142 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Кристоф Кастање веќе нема авторитет, а тоа ги отежнува обидите на претседателот Макрон да најде конструктивен излез од кризата ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје - „Меркур“ отвори трговски центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: