„Тиквеш“, „Т’га за југ“ и „Стара жолта“ – Македонски Супербрендови

Изборот, е извршен според критериумите квалитет, доверба, различност и емоционална врска, од страна на стручен совет составен од 60-тина претставници на компании, академски експерти, маркетинг агенции, медиуми и државни органи.

„Титулата Супербрендови е своевидно заокружување на еден период на признанија за ВВ Тиквеш. По големите меѓународни признанија за винаријата „Тиквеш“ и нејзините производи, титулата Супербрендови е најдраго бидејќи е потврда емотивната врска на македонските потрошувачи со брендовите на ВВ Тиквеш и за успех на домашниот пазар“, се вели во соопштението од ВВ Тиквеш.

Регионалниот менаџер на Супербренд , Борут Земљиќ вели дека „потрошувачот се почесто ја донесува својата одлука што ќе купува не само врз основа на цената и квалитетот, туку и според тоа дали се работи за позната марка или бренд
| | веќе видена | слични

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 216 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 340 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тиквеш“, „Т’га за југ“ и „Стара жолта“ – Македонски Супербрендови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: