“Тиквеш“, “Т’га за југ“ и “Стара жолта“ – Македонски супербрендови

Винарската визба „Тиквеш , виното „Т га за југ и ракијата „Стара жолта ја добија титулата водечки брендови (супербрендови) на Македонскиот пазар во изборот организиран од меѓународната организација „Супербренд .

Во конкуренција за титулата македонски супербренд се наоѓаа 800 домашни брендови, а водечките се избрани според критериумите квалитет, доверба, различност и емоционална врска. Изборот е извршен од страна на стручен совет составен од 60-тина претставници на компании, академски експерти, маркетинг агенции, медиуми и државни органи.

„Титулата Супербрендови е своевидно заокружување на еден период на признанија за “Тиквеш“. По големите меѓународни признанија за винаријата и нејзините производи, титулата Супербрендови е најдраго бидејќи е потврда емотивната врска на македонските потрошувачи со брендовите на “Тиквеш“ и за успех на домашниот пазар. Имено, во 2008-та бевме прогласени за најомилен регионален бренд во југоисточна Европа и еден од 30-те водечки светски брендови по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Прес конференција, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 16.02.2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари За првпат во историјата, министер ...
сите 147 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Тиквеш“, “Т’га за југ“ и “Стара жолта“ – Македонски супербрендови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: