Можно е Србија да поднесе жалба против Украина

Генералниот директор на “Србија гас“, Душан Бајатовиќ, рекол дека решението за поднесување на жалба против Украина заради стопирањето на гас ќе се донесе со владата на Србија, пренесе РТРС.

Според Бајатовиќ, технички Украина е единствениот виновник Србија да остане без природен гас, поради што беше исклучена станицата Берегово.
| | веќе видена | слични

Останато

Со 306 пратеници „за“ и 325 „против“, Долниот дом на британскиот Парламент и изгласа доверба на владата на конзервативната премиерка Тереза Меј, само еден ден ...
сите 336 | | | веќе видена

Поларните температури кој ги имавме во изминатиот подолг период барем засега се зад нас а до новиот студен бран уживајте во повисоките температури на воздухот ...
сите 188 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 254 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можно е Србија да поднесе жалба против Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: