Промоција на првите тринаесет книги за преведување на 500 стручни, научни книги и учебници

Премиерот Никола Груевски и заменикот на претседателот на владата задолжен за европски прашања, Ивица Боцевски денеска ќе ги промовираат првите тринаесет книги кои се преведени во рамки на програмата на Владата на Република Македонија за преведување на 500 стручни, научни книги и учебници од кои се учи на врвните, најдобрите и најреномираните универзитети во САД и Европската унија.

Како што соопштуваат од владиниот кабинет, промоцијата ќе се одржи во просториите на Правниот факултет “Јустинијан Први“ во Скопје.
| | веќе видена | слични

Останато

Одолговлекувањето на разговорите за брегзит ќе има политичка и економска „цена“ за Унијата, па затоа Лондон треба да понуди јасен план за тој процес, изјави ...
сите 224 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на првите тринаесет книги за преведување на 500 стручни, научни книги и учебници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: