Петнаесет фирми лиценцирани за урбанистички планови

Петнаесет фирми лиценцирани за урбанистички планови

Петнаесет фирми вчера добија лиценци за изработка на урбанистички планови, со што станаа единствените што може да конкурирараат на јавните огласи што ги распишуваат Владата и општините.Лиценци добија Архитектонскиот факултет во Скопје, Агенцијата за просторно планирање, „Зуас“, „Инпума“, „Зум“ и „Билд“ од Скопје. Лиценцирани фирми се и „Простор“ од Куманово, „Урбан“ и „Штипроект“ од Штип, „Го-план“ и „Полог проект про“ од Гостивар, „Урбан план“ од Тетово, „Урбан проект“ и „Форми“ од Прилеп и „Дизајн центар“ од Кавадарци.Важноста на лиценците е пет години.
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на скопскиот затвор „Шутка“, Гоко Котевски реши да се повлече од функцијата откако премиерот побара негова одговорност поради инцидентот во кој беа ...
сите 476 | | | веќе видена

Официјално изборната кампања не е почната, но на социјалните мрежи кандидатот за претседател од ВМРО ДПМНЕ Гордана Силјановска и тоа како бара поддршка. ...
сите 214 | | | веќе видена

Роберт Омаљев, првиот син на Шабан Шаулиќ, од раѓање е исправен пред тешки животни искушенија. Роберт е роден парализиран, а неговата мајка не се грижела за ...
сите 271 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 171 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно имунитетни прашања денеска напладне ќе ја продолжи расправата за одземање на имунитетот на пратеникот од ...
сите 204 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа најави дека ќе стави вето на резолуцијата, што евентуално би ја усвоил Конгресот на САД на предлог на ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петнаесет фирми лиценцирани за урбанистички планови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: