„Тиквеш“ основа фирма во Англија

Винарската визба „Тиквеш“ отвори фирма во Велика Британија со цел да го освои овој пазар. Преку претставништвото во Лондон вината на „Тиквеш“ треба да стигнат и до други пазари во Западна Европа.Новата фирма е регистрирана под името „Тиквеш вајнс интернешнл лимитед“, а покрај кавадаречката визба, која го поседува мнозинскиот пакет акции од 51 отсто, основач е и германската фирма „Ризи“.„Целта на новата заедничка компанија е истражување на западноевропскиот пазар, логистика и пласман на производите на Тиквеш “, информираат од винарницата.
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 183 | | | веќе видена

Британската конзервативна партија ќе избира нов лидер меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант, кој ќе биде и нов премиер на државата.По серијата гласања, Џонсон и Хант ...
сите 105 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тиквеш“ основа фирма во Англија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: