Димитар Караџовски вели дека не крадел на Исланд

Димитар Караџовски вели дека не крадел на Исланд

Не сум во притвор, ниту во затвор, и очекувам до крајот на оваа недела да се вратам во татковината, вели македонскиот кошаркарски интернационалец Димитар Караџовски, кој е на Исланд. Минатата недела Караџовски беше осомничен дека крадел мобилни телефони, кредитни картички и некои други вредни работи, па беше повикан на информативен разговор во тамошната полиција. Ова за „Дневник“ го потврдија од Кошаркарската федерација на Исланд. По разговорот, Караџовски бил пуштен на слобода. nbsp Точно е дека бев во полиција, но тоа беше информативен разговор. Ми рекоа дека сум осомничен за кражби на вредни предмети. Ме обвинија дека сум употребувал туѓи кредитни картички. Од полицијата велеа дека имаат моја фотографија како користам туѓи картички. На секој апарат има видео камери и тврдеа дека ме имаат снимено, но тоа не е точно. Тоа му го реков и на инспекторот во полиција - се брани Караџовски.Според информациите што пристигнаа од Исланд, нашиот кошаркар е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 671 | | | веќе видена

Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг, на 5-ти мај. Македонци, ...
сите 370 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 353 | | | веќе видена

Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитар Караџовски вели дека не крадел на Исланд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: