Москва загрижена поради политичката криза во Србија

Москва е загрижена политичката криза во Србија да не биде причина за нератификација на соговорот со Гаспром , јавуваат руските гласила . Собранието е распуштено , но не е исклучено да биде свикано на еден ден по овој повод , изјавил анонимен официјален руски претставник за агенцијата Итар тас . Според истиот извор , руските власти се загрижени со тоа што властите во Србија не го реализираат она што го ветиле . Гаспром , во февруари , потпиша договор со Србијагас за реализација на проектот на изградба на гасовод за транзит на гас преку српска територија . Според договорот , Гаспром и Србијагас треба да основаат заедничка компанија за изработка на документи за техничко економската оправданост на идниот дел од гасоводот и неговата изградба .
| | веќе видена | слични

Останато

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актуелен кандидат за претседател од ВМРО ДПМНЕ, бил избран во два мандати во Управниот одбор на ...
сите 213 | | | веќе видена

Министерот за правда на САД, Вилијам Бар, објави дека истрагата на специјалниот советник Роберт Милер покажала дека за време на кампањата за претседателските ...
сите 144 | | | веќе видена

Ако не помине законот со кој ќе се реши статусот и ќе се продолжи работата на Специјалното јавно обвинителство се зголемува можноста земјава во јуни да не ...
сите 168 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Кристоф Кастање веќе нема авторитет, а тоа ги отежнува обидите на претседателот Макрон да најде конструктивен излез од кризата ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Москва загрижена поради политичката криза во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: