Зариф до Трамп: Обидете се со почитување – тоа успева


4 копии

Ракета од типот „Качуша“ падна на просторот од багдадската Зелена зона каде што се наоѓа американската амбасада и уште повеќе ја зголеми напнатоста во ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Американската армија синоќа соопшти дека успешно се изведени вежби во Арапското море во кои учествувал носач на авиони. Американската армија им ги покажа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. "Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 140 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зариф до Трамп: Обидете се со почитување – тоа успева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: