Продолжи конститутивната седница на Претставничкиот дом на Федерацијата БиХ

3 копии

Конститутивната седница на Претставничкиот дом на Парламентот на Федерацијата Босна и Херцеговина продолжи денеска во Сараево. Седницата започна во ноември ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државниот секретар на САД, Мајкл Помпео го повика тричленото Претседателство на Босна и Херцеговина да ја прифати Националната годишна програма за соработка со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателите на Нова српска демократија, Андрија Мандиќ и Демократската народна партија, Милан Кнежевиќ, покренаа иницијатива кај српскиот претседател, ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на НСД, Андрија Мандиќ и на ДНП, Милан Кнежевиќ покренаа иницијатива кај српскиот претстедател Александар Вучиќ и кај Милорад Додик да се отвори ...
| | веќе видена | слични

На адресите на институциите на Република Српска, по повод Денот на Републиката, 9. јануари пристигнаа „честитки“ со морбидна содржина. Имено, на нив има ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одолговлекувањето на разговорите за брегзит ќе има политичка и економска „цена“ за Унијата, па затоа Лондон треба да понуди јасен план за тој процес, изјави ...
сите 224 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжи конститутивната седница на Претставничкиот дом на Федерацијата БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: