Кинолозите против идејата за задолжителна кастрација на кучињата


2 копии

Координативното тело на кинолошки одгледувачи, излагачи и одговорни сопственици на расни кучиња како директно засегната страна во дел од предложените законски ...
| | веќе видена | слични

Во два одделни случаји повредени од напад на кучиња скитници биле две лица на различни локации во Гостивар, информираат од полицијата. Во првиот случај, ...
| | веќе видена | слични

Кинолошките одгледувачи во Македонија велат дека не се сочласуваат со новото законско решение за заштита и благосотојба на животните, бидејќи како што велат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новото законско решение е донесено без да се согледаат последиците, бидејќи приватно право на секој сопственик е дали ќе го кастрира своето домашно милениче ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Координативното тело на кинолошки одгледувачи бара да биде активен учесник во менување и дополнување на Законот за заштита на благосостојба на животните по ...
| | веќе видена | слични

– Можностите и условите во кои живееме не се соодветни и исти како во другите Европски земји. А истите сопственици на кучиња се занимаваат со кинологија и ...
| | веќе видена | слични

Дел од предложените законски решенија се неадекватни, неприфатливи и штетни што се однесува до благосостојбата на домашните миленици и расни кучиња како и за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Со 306 пратеници „за“ и 325 „против“, Долниот дом на британскиот Парламент и изгласа доверба на владата на конзервативната премиерка Тереза Меј, само еден ден ...
сите 336 | | | веќе видена

Поларните температури кој ги имавме во изминатиот подолг период барем засега се зад нас а до новиот студен бран уживајте во повисоките температури на воздухот ...
сите 188 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 254 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинолозите против идејата за задолжителна кастрација на кучињата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: