Кинолозите против идејата за задолжителна кастрација на кучињата


2 копии

Координативното тело на кинолошки одгледувачи, излагачи и одговорни сопственици на расни кучиња како директно засегната страна во дел од предложените законски ...
| | веќе видена | слични

Во два одделни случаји повредени од напад на кучиња скитници биле две лица на различни локации во Гостивар, информираат од полицијата. Во првиот случај, ...
| | веќе видена | слични

Кинолошките одгледувачи во Македонија велат дека не се сочласуваат со новото законско решение за заштита и благосотојба на животните, бидејќи како што велат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новото законско решение е донесено без да се согледаат последиците, бидејќи приватно право на секој сопственик е дали ќе го кастрира своето домашно милениче ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Координативното тело на кинолошки одгледувачи бара да биде активен учесник во менување и дополнување на Законот за заштита на благосостојба на животните по ...
| | веќе видена | слични

– Можностите и условите во кои живееме не се соодветни и исти како во другите Европски земји. А истите сопственици на кучиња се занимаваат со кинологија и ...
| | веќе видена | слични

Дел од предложените законски решенија се неадекватни, неприфатливи и штетни што се однесува до благосостојбата на домашните миленици и расни кучиња како и за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинолозите против идејата за задолжителна кастрација на кучињата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: