Втората регионална конференција на најдобри наставници на поранешна Југославија се одржа во Будва

4 копии

Втората регионална конференција на најдобри наставници на поранешна Југославија под мотото „Светот на образование ги брише границите“ се одржа во Будва од 30 ...
| | веќе видена | слични

Наредните денови на ред се наставничките совети за постигантиот успех. Во училиштето „Браќа Миладиновци“ се чувствува атмосферата на заминуавњето на учениците, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Анета Велковска и Жаклина Ристовска од основното училиште „Браќа Миладиновци“ од општина Аеродром се наградени со признание „Најдобар наставник во земјите од ...
| | веќе видена | слични

Анета Велковска од основното училиште ,,Браќа Миладиновци"- Аеродром доби ТИТУЛА НАЈДОБАР НАСТАВНИК ВО ЗЕМЈИТЕ ВО ПОРАНЕШНА ЈУГОСЛАВИЈА. Од 30 мај до 2 јуни ...
| | веќе видена | слични

Охрид/Будва, 6. јуни 2019 (ОХРИДПРЕС) – Наставникот Виолета Петковска од ОУ „Кочо Рацин“ зеде активнос учество на конференцијата „Светот на образованието ги ...
| | веќе видена | слични

Изминатиот викенд во Будва, Црна Гора се одржа Втората Регионална конференција „Светот на образованието ги брише границите“ во организација на Асоцијацијата на ...
| | веќе видена | слични

Виолета Петковска, професор по одделенска настава од ОУ „Кочо Рацин“, со постер презентација учествуваше на образовна конференција во Будва. Професорката по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 183 | | | веќе видена

Британската конзервативна партија ќе избира нов лидер меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант, кој ќе биде и нов премиер на државата.По серијата гласања, Џонсон и Хант ...
сите 105 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втората регионална конференција на најдобри наставници на поранешна Југославија се одржа во Будва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: