Ристе Ристески специјален гостин на концертот на Марија Шерифовиќ во Скопје


3 копии

Минатогодишниот победник на “Ѕвездите на Гранд” според гласовите на публиката, Ристе Ристески ќе биде специјален гостин на големиот солистички концерт на Марија Шерифовиќ на 17-ти март односно оваа сабота, кој што ќе се оддржи во Вип арената “Борис Трајковски”. Имено, единствената српска победничка на најголемиот музички настан – Евровизија, одлучи да ги израдува сите свои фанови од Македонија и да го покани Ристе Ристески како специјален гостин на својот концерт. Иако сите членови на жирито на “Ѕвездите на Гранд” едногласно му ја даваа својата поддршка на нашиот Ристе Ристески, сепак, најгласни беа Јелена Карлеуша и Марија Шерифовиќ кои во сите свои изјави за медиумите не штедеа на пофалби за него. Ристески на големата сцена во Скопје ќе ја отпее својата прва студиска песна “Добро јутро, тајно” за која сними и видеозапис, но и бројни македонски хитови. До потрошување на количините, билетите може да се најдат на сите продажни места на Купи Карти За Се, Пола Југотон, Југотон, цвеќањара “Розе” – Веро2, како и ...
| | веќе видена | слични

Марија Шерифовиќ трипати била цел на крадци. Нејзиниот дом бил ограбен повеќепати, а пејачката вели дека крадците заминале со големо богатство. Ова пејачката го открила додека пристигнувала на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, каде што се појавила заедно со директорот на „Гранд продукција’, Саша Поповиќ, кој исто така изминатиот период беше главна тема на насловните страници на медиумите поради грабежот што се случи во неговиот дом. Видеото погледнете го на следниот линк :
| | веќе видена | слични

Имено, единствената српска победничка на најголемиот музички настан – Евровизија, одлучи да ги израдува сите свои фанови од Македонија и да го покани Ристе Ристески како специјален гостин на својот концерт. Иако сите членови на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ едногласно му ја даваа својата поддршка на нашиот Ристе Ристески, сепак, најгласни беа Јелена Карлеуша и Марија Шерифовиќ кои во сите свои изјави за медиумите не штедеа на пофалби за него. Ристески на големата сцена во Скопје ќе ја отпее својата прва студиска песна „Добро јутро, тајно“ за која сними и видеозапис, но и бројни македонски хитови. До потрошување на количините, билетите може да се најдат на сите продажни места на Купи Карти За Се, Пола Југотон, Југотон, цвеќањара „Розе“ – Веро2, како и онлајн на www.kupikartizase.com.
| | веќе видена | слични

Популарната пејачка и единствена српска претставничка што победила на „Евровизија“, Марија Шерифовиќ ја претстави својата најнова песна насловена „Није љубав то“, која стигна заедно со емотивно видео. Станува збор за моќна балада потпишана од композиторот Саша Николиќ и текстописецот Милан Милетиќ.„Ни популарноста, ни славата, ни парите не можат да ги надоместат важните моменти во животот на моите најдраги луѓе. Оттаму потребата ова да го споделам со вас, кои со љубов ме чекавте тогаш кога сакавте својата радост и тага да ја споделите со мене, вечно отсутна… Вам ви ја посветувам оваа песна, и кога ја пеам како да го гледам сè она на кое не присуствував, секогаш на должност и на друго место. Секаде, само не таму каде сакав да бидам“, напиша таа претставувајќи ја новата песна, која можете да ја видите и слушнете горе.Само за потсетување, на 17 март Шерифовиќ ќе одржи голем концерт во Скопје, во ВИП арената „Борис Трајковски“. Цените на влезниците се движат од 400 до 1.500 денари, а истите можете да ги набавите ...
| | веќе видена | слични

Дијамнти и високи потпетици се најдобрите пријатели на жените, но кога е Марија во прашање, тоа не е случај. Имено пејачката Марија Шерифовиќ на Инстаграм објави фотографија и откри еден мал детаљ за себе, за кој многумина не знаат. Еве на што таа најмногу трши пари.
| | веќе видена | слични

Марија Шерифовиќ денес го објави спотот за најновиот сингл „Niјe ljubav to“, кој раскажува емотивна љубовна приказна. Видеото кое беше долго најавувано изгледа светски, а Марија истото им го посвети на своите пријатели.„Ни популарноста, ни славата, ни парите не можат да ги надоместат важните моменти во животите на моите најдраги луѓе. Ова е за вас“, се вели во дел од пораката која таа ја објави на Фејсбук.Погледнете го новиот спот за „Niјe ljubav to“.
| | веќе видена | слични

Познатата музичка ѕвезда Марија Шерифовиќ за прв пат гостува во Скопје на голем солистички концерт. На вчерашната средба со новинарите и самата рече дека не знае која е причината што толку долго не одржала концерт во Скопје, но еве сега ќе се исправи пропустот. Во нашиот град таа престојуваше вчера по големата турнеја од САД и рече дека е ненаспана и уморна, но како вистински професионалец издвои време за разговори и изјави за медиумите, фотографирање со фановите и ја посети изложбата „Жената од Македонија низ вековите“ организирана од Археолошкиот музеј, Музејот на македонската борба и ансамблот „Македонија“. Со големо интересирање ги слушаше кустосите кои со задоволство и претставија осум археолошки експонати насловени како „Праисториските дами од Македонија“, шест историски инфотабли на „Жената борец за државност и самостојност“ и пет експонати кои ја отсликуваат македонската жена низ фолклорот. Марија ќе ги израдува своите фанови од Македонија со спектакл за паметење, најавен како празник за уши за сите ...
| | веќе видена | слични

Ретка можност за пошироката публика која нема можност да ги посети поголемиот број музеи во главниот град да ги види на едно место артефактите, носиите и инсталациите за жената во Македонија низ времето. Многубројните археолошки фигурини со претстава на жена заштитничка на домот ја откриваат и нејзината желба за дотерување. „Да видиме дека и во праисторијата таа имала големо значење, дека таа многу често се открива во праисториските куќи при археолошките истражувања и навистина заслужува да биде прикажана во нејзиното светло, дотерана со фризури, брезлетни со ѓердани. Да се види дека и во тој период жената обрнувала големо внимание на себе“. Македонските народни носии го достигнале врвот на својата убавина, грациозност и доминантност во 19 век и оставиле траен белег во историјата на облекувањето на македонскиот народ. „Од нашиот аспект на етнологија и етнокореологија можеме да забележиме пет поставени експонати односно пет комплетни носии кои се од етнолошкиот аспект. Другиот аспект е етнокореолошкиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатката за претседателка од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својот новоотворен Твитер профил започна хаштаг #СтевоИзвини. Во првиот таков твит ...
сите 217 | | | веќе видена

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 240 | | | веќе видена

Гостин во последниот блок на Студио 1 беше Дејан Саздовски пилот и експерт за цивилна авијација, кој со домаќинот Сашо Ордановски зборуваше на тема: Зошто ...
сите 160 | | | веќе видена

Податоците од црните кутии на Боинг 737 Макс 8 на Етиопиан ерјалнс, што се урна во Етиопија пред една недела покажуваат „јасна сличност” со падот на ...
сите 81 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека е неправедно обвинет за масакрот во двете џамии на Нов Зеланд.Медиумите работат прекувремено за да ме обвинат ...
сите 139 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 155 | | | веќе видена

Охрид, 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло време во утринските часови со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во ...
сите 162 | | | веќе видена

Апсењето на лидер на опозициска партија на еден месец пред гласањето на претседателските избори не е ништо друго освен чин на брутален политички притисок и ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ристе Ристески специјален гостин на концертот на Марија Шерифовиќ во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: