(ВИДЕО) На 16 години ја крена Европа на нозе


3 копии
3 копии
9 копии

Учениците од повеќе од 1000 градови во светот се очекува утре да ја напуштат наставата како дел од глобалниот протест против климатските промени. Штрајкот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шведската тинејџерка Грета Тунберг, која стана популарна по својата борба против климатските промени, е номинирана за Нобеловата награда за мир. Номинацијата ...
| | веќе видена | слични

„Зборувате општо за зеленилото и економскиот раст затоа што се плашете да не бидете помалку популарни“, со овие зборови пред светските лидери, на 15 години, ...
| | веќе видена | слични

Шеснаесетгодишната ученичка од Шведска, Грета Тунберг, е номинирана за Нобелова награда за мир, за својот придонес во борбата против глобалното затоплување, ...
| | веќе видена | слични

Грета Тунберг, 16- годишната активистка за животната средина и организатор на младинските протести за климатски промени, е номинирана за Нобелова награда за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Една четвртина од сите предвремени смртни случаи и болести ширум светот се поради загадувањето и уништувањето на животната средина, се вели во извештајот што ...
| | веќе видена | слични

Грета Тунберг, 16-годишната шведска средношколка која покрена светско движење на младите против климатски промени, е номинирана за Нобелова награда за мир, ден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актуелен кандидат за претседател од ВМРО ДПМНЕ, бил избран во два мандати во Управниот одбор на ...
сите 212 | | | веќе видена

Министерот за правда на САД, Вилијам Бар, објави дека истрагата на специјалниот советник Роберт Милер покажала дека за време на кампањата за претседателските ...
сите 144 | | | веќе видена

Ако не помине законот со кој ќе се реши статусот и ќе се продолжи работата на Специјалното јавно обвинителство се зголемува можноста земјава во јуни да не ...
сите 168 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Кристоф Кастање веќе нема авторитет, а тоа ги отежнува обидите на претседателот Макрон да најде конструктивен излез од кризата ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) На 16 години ја крена Европа на нозе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: