Вечерва премиера на „Перфектни странци“ во Охрид


2 копии

Охрид, 13. мај 2019 (ИНПРЕС) – Бурни аплаузи и преполна сала во Центарот за култура „Григор Прличев“, во знак на поддршка за охридската независна аматерска ...
| | веќе видена | слични

Што би се случило доколку се откријат сите тајни од т.н. „црни кутии“, нашите мобилни телефони? Сите смс пораки, сите телефонски, повици, сите фотографии и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 9. мај 2019 (ИНПРЕС) – Оваа година по деветти пат се одржа Филозофскиот Филмски Фестивал со веќе традиционалната средношколска видео лектира. – ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 08. мај 2019 (ИНПРЕС) – Охридската независната аматерска актерска група „Актум“ се подготвува за премера на својата прва претстава „Оправдано иселени“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев не мораше физички да биде присутен на инаугурацијата на Стево Пендаровски бидејќи Пендаровски е негова сенка, без интегритет, која само треба да ги ...
сите 265 | | | веќе видена

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има локални врнежи од дожд, кои во западните и крајните источни делови ќе бидат поројни и ...
сите 237 | | | веќе видена

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека денеска е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското ...
сите 160 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп го отфрли како лажна вест извештајот на „Њујорк тајмс“ дека Белата куќа размислува за распоредување на 120.000 војници ...
сите 199 | | | веќе видена

Нова лидерска средба ако има исчекор во преговарањето за идниот статус на Специјалното јавно обвинителство – најави денеска премиерот, Зоран Заев. Тој вели ...
сите 171 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечерва премиера на „Перфектни странци“ во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: