Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендот во Скопје

14 копии
2 копии
12 копии
5 копии

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола на 10 април извршиле контрола за брзина, управување без возачка дозвола, нерегистрирани возила, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Вкупно 19 возачи вчера од Скопје управувале возила со брзина поголема од дозволената. Од сообраќај се исклучени 19 возачи од кои: 16 возачи затоа што ...
| | веќе видена | слични
27 копии

На подрачјето на Скопје изминатото деноноќие полицијата издала 123 казни за непрописно паркирање, а со специјалното возило „пајак“ подигнати се 92 возила. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 671 | | | веќе видена

Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг, на 5-ти мај. Македонци, ...
сите 378 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 353 | | | веќе видена

Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендот во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: