Стоилковски: Пендаровски да го избрка Галетановски, шефот на изборниот штаб на СДСМ


2 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара од Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ за претседател, да го избрка од својот тим Ѓорѓи Галетановски, кој е директор на ЗОО, но и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ѓорѓи Галетановски, шеф на централниот штаб на претседателскиот кандидат од СДСМ Стево Пендаровски, реагира на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Навредите, омаловажувањата по пол и возраст се само дел од недоличните напади на Стево Пендаровски и неговиот тим упатени директно кон неговата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателските кандидати ја покажаа и својата друга страна, онаа позабавната, надвор од политиката. Во екот на кампањата пред претседателските избори Гордана ...
| | веќе видена | слични

Претседателските кандидати Гордана Силјановска и Стево Пендаровски со ист збор го опишаа поранешниот претседател Бранко Црвенковски во емисијата „Еден на еден“ ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Не верувам дека ВМРО-ДПМНЕ е реформирана кога се уште нејзин почесен претседател е Никола Груевски, ѝ рече кандидатот за претседател Стево Пендаровски на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 672 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 353 | | | веќе видена

Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка од граѓаните за концептот Заедно Напред во вториот круг, на 5-ти мај. Македонци, ...
сите 263 | | | веќе видена

Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
сите 175 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Пендаровски да го избрка Галетановски, шефот на изборниот штаб на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: