Шок за стотина навивачи на Шалке 04 на враќањето од Англија


Малку им беше дебаклот од шампионот на Англија, па мораа да бидат шокирани и од изгледот на авионот со кој се превезуваа на враќањето кон својата земја. ...
| | веќе видена | слични

Синоќа екипата на Шалке 04 претрпе тежок пораз против Манчестер Сити од 7-0 на гостувањето во рамки на ЛШ. Некогашниот шампион на Бундеслигата и вчера имаше ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Фудбалерите на Манчестер Сити синоќа буквално го понижија германски Шалке на реванш натпреварот од осмина-финалето во Лигата на шампионите. На првиот натпревар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 262 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 217 | | | веќе видена

Седница на која единствена точка на дневен ред е предлогот од претседателот на Собранието, Талат Џафери, за одземање на мандатот на Никола Груевски. Седницата ...
сите 77 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шок за стотина навивачи на Шалке 04 на враќањето од Англија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: