Сенатот на САД гласаше за укинување на вонредната состојба

4 копии

Бранејќи го еден од најзначајните проекти во неговиот мандат , Трамп најави вето на одлуката донесена од сенаторите. Тоа би значело дека градбата на ѕидот ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп одговори на Твитер со еден збор „вето“ на вечерашната усвоена Резолуција на Сенатот за укинување на одлуката за ...
| | веќе видена | слични

Американскиот Сенат му се придружи на Конгресот и гласаше против воведување вонредна состојба, која поради мигрантската криза ја прогласи претседателот на САД, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот Сенат, што е под контрола на републиканците, одобри резолуција за прекин на поддршката од Вашингтон за коалицијата што ја предводи Саудиска ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателката на Претставничкиот дом на Конгресот на САД Ненси Пелоси изјави дека нема намера да отпочне постапка за отповикување на претседателот Доналд ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии
7 копии

Генeралниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг е поканет да одржи говор во американскито Конгрес во идниот месец. Претседателката на Претставничкиот дом Ненси ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со претстојните претседателски избори, ќе се одржат и предвремени избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, а партиите кои поднесоа кандидатури, ...
сите 234 | | | веќе видена

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актуелен кандидат за претседател од ВМРО ДПМНЕ, бил избран во два мандати во Управниот одбор на ...
сите 215 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не верува дека се пропаднати разговорите за законот за јавно обвинителство и идниот статус на СЈО со најголемата парламентарна партија ...
сите 226 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ многу емотивно ја доживеа средбата со подофицерот Слаѓан Вучковиќ, во Ниш, кој за време на бомбардирањето на НАТО ги ...
сите 181 | | | веќе видена

Турскиот министер за правда Абдулхамит Ѓул истакна дека посетата на Турција на терористот, кој изврши напад врз две џамии во Нов Зеланд, била повеќе од ...
сите 101 | | | веќе видена

Министерот за правда на САД, Вилијам Бар, објави дека истрагата на специјалниот советник Роберт Милер покажала дека за време на кампањата за претседателските ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сенатот на САД гласаше за укинување на вонредната состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: