Кој со кого до крајот? – Во Премиер лигата се најавува „фотофиниш“!


Трката за шампионската титула во Англија е и тоа како интересна овие два тима ќе се „тркаат“ до самиот крај. Ливерпул вчера однесе победа против Челзи од 2:0 и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Спектакуларниот гол на Мохамед Салах беше централно случување во неделната програма од Премиер лигата. Египќанецот испрати силен удар од далечина кој заврши во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сезоната во Премиерлигата е во самиот финиш, Ливерпул и Манчестер Сити водат голема битна за титулата.Ливерпул премногу долго чека за титула во Премиерлигата, ...
| | веќе видена | слични

Манчестер сити и Ливерпул толку ја направија интересна трката за шампионската титула во Премиерлигата, што со години англиската јавност не видела толку ...
| | веќе видена | слични

Голгетерот на Ливерпул, Мохамед Салах е сигурен дека ако Ливерпул ги добијат четирите преостанати натпревари во првенството, ќе ја освојат титулата во Премиер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Некои од најдобрите оперски пејачи во Русија се здружија и снимија топла музичка порака за поддршка на народот на Франција, кој тагува по катастрофалниот пожар ...
сите 716 | | | веќе видена

Новиот претседател на Република Северна Македонија ќе се избира во вториот круг, бидејќи ниту еден од тројцата кандидати на вчерашното гласање не освои ...
сите 346 | | | веќе видена

Од Здравствениот дом Скопје очекуваат тие да бидат опфатени  во текот на оваа недела . Од утрово вакцинацијата започна во основното учлиште Јан Амос Коменски ...
сите 300 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој со кого до крајот? – Во Премиер лигата се најавува „фотофиниш“!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: